دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۶
تراژدی «تیتوس اندرونیکوس» منتشر شد

نمایشنامه «تیتوس اندرونیکوس» یکی از آثار تراژدی است که شکسپیر احتمالاً با همکاری، مترجم شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی جورج پیل بین سالهای ۱۵۸۸ تا ۱۵۹۳ نگاشته است.بعد از مرگ امپراتور روم دو پسر او یعنی ساتورنینوس و باسیانوس برای کسب عنوان پادشاهی تلاش می‌کنند در حالی که مارکوس آندرونیکوس برادر تیتوس آندرونیکوس سردار محبوب روم معتقد است تیتوس آندرونیکوس برای این کار مناسب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا نمایشنامه «تیتوس اندرونیکوس» نوشته ویلیام شکسپیر است که به صورت تک جلد از مجموعه نمایشنامه‌های کمدی این نویسنده توسط انتشارات سروش به چاپ رسیده است. این نمایشنامه در ۵ پرده منتشر شده‌است.

انتشارات سروش مجموعه نمایشنامه‌های کم حجم تراژدی و کمدی شکسپیر خود را در ۲۷ نسخه منتشر کرد. این نمایشنامه‌ها اثر ویلیام شکسپیر نمایشنامه‌نویس مطرح بریتانیایی است. این مجموعه نمایشنامه توسط علاءالدین پازارگادی به فارسی برگردانده شده است. طراحی جلد این مجموعه نمایشنامه را جعفر اسکندری برعهده داشته است.

پیش از این، همه نمایشنامه‌های تراژدی و کمدی ویلیام شکسپیر در یک دوجلدی سنگین چاپ شده بود. این اقدام جالب که نمایشنامه‌ها را به صورت یک مجموعه اما جداگانه به چاپ برسانند باعث شده خریدار بتواند بنا به توان مالی از نمایشنامه‌های شکسپیر خرید کرده و هزینه سنگین دو جلدی آن را متحمل نشود. این کار امکان هدیه دادن نمایشنامه‌ها به صورت تک جلد را برای علاقه‌مندان به نمایشنامه‌های شکسپیر ممکن کرده‌است.

از این مجموعه ۲۷ جلدی به سراغ یک نمایشنامه تراژدی رفته‌ایم. نمایشنامه «تیتوس اندرونیکوس» یکی از آثار تراژدی است که شکسپیر احتمالاً با همکاری، مترجم شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی جورج پیل بین سالهای ۱۵۸۸ تا ۱۵۹۳ نگاشته است.بعد از مرگ امپراتور روم دو پسر او یعنی ساتورنینوس و باسیانوس برای کسب عنوان پادشاهی تلاش می‌کنند در حالی که مارکوس آندرونیکوس برادر تیتوس آندرونیکوس سردار محبوب روم معتقد است تیتوس آندرونیکوس برای این کار مناسب است.

این نمایشنامه تراژدی در ۷۲ صفحه به‌چاپ رسیده است و قیمت پشت جلد آن ۸۰ هزار تومان است. گفتنی است این یکی از معدود نمایشنامه‌هایی است که شکسپیر با همکاری نویسنده‌ای دیگر به طور مشترک نوشته‌است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها