شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۹
از کجا کتاب عمده بخریم؟

اگر قصد راه اندازی کتابفروشی اینترنتی دارید، یا حتی برای تامین کتاب در کتابفروشی خود به دنبال مرجع قابل اعتماد برای خرید عمده کتاب هستید تا حداکثر تخفیف و همچنین ارسال رایگان شامل سفارش شما شود، در این.مطلب همراه ما باشید تا بهترین سایت برای خرید عمده کتاب را به شما معرفی کنیم.

خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا نحوه خرید عمده کتاب با تخفیف از انتشارات و تامین کتاب برای کتابفروشی یکی از پرتکرارترین سوالات در حوزه فروش کتاب در ایران است. با توجه به گستردگی تعداد ناشرین در ایران، مذاکره و عقد. قرارداد با همه ناشران امری بسیار سخت و دشوار است

اگر قصد راه اندازی کتابفروشی اینترنتی دارید، یا حتی برای تامین کتاب در کتابفروشی خود به دنبال مرجع قابل اعتماد برای خرید عمده کتاب هستید تا حداکثر تخفیف و همچنین ارسال رایگان شامل سفارش شما شود، در این.مطلب همراه ما باشید تا بهترین سایت برای خرید عمده کتاب را به شما معرفی کنیم

صفر تا صد خرید عمده کتاب با تخفیف

مزیت اصلی خرید عمده کتاب، افزایش میزان تخفیفی است که از ناشر دریافت می‌کنید، در حالت عادی خرید عمده کتاب از ناشر حدود ۱۵ الی ۳۰ درصد تخفیف را برای شما به همراه دارد، اما در صورتی که بتوانید از یک مرجع پخش و فروش کتاب معتبر کتاب های خود را خریداری کنید می‌توانید تا سقف ۷۰% تخفیف برای خرید کتاب دریافت کنید.

احتمالاً همین حالا سوالی در ذهن شما شکل گرفته که وقتی ناشر فقط ۳۰ درصد تخفیف ارائه می‌کند چگونه یک مرکز پخش کتاب می‌تواند تخفیف بیشتری نسبت به ناشر به شما بدهد؟

پاسخ ساده است: وقتی شما با ناشر مورد نظر خود تماس می‌گیرید، ایشان از شما بودجه‌ای که برای خرید کتاب در نظر گرفته‌اید را می‌پرسد، با توجه به اینکه باید حداقل از ۱۰ ناشر مختلف کتاب های خود را تامین کنید بودجه‌ای در حدود ۲۰ میلیون تومان برای خرید از هر انتشارات در نظر گرفته‌اید.

اما وقتی یک مرکز پخش کتاب از ناشر خرید عمده انجام می‌دهد حداقل با بودجه‌ای ۵۰۰ میلیون تومانی به سراغ هر ناشر می‌رود و به دلیل حجم بالای نقدینگی، ناشر مروبطه حاضر به اعمال تخفیف بیشتری برای آن مرکز پخش کتاب خواهد شد.

به همین دلیل است که یک مرکز خوب در زمینه پخش و فروش کتاب به پشتوانه نقدینگی و سرمایه‌گذاری بالایی که دارد می‌تواند حداکثر میزان تخفیف را از ناشر دریافت کند و کتاب را به قیمت خیلی ارزانتر به دست کتابفروشی ها برساند.

با توجه به اینکه این روزها در فضای مجازی و همینطور در سطح کشور تعداد علاقه‌مندان به حوزه فروش کتاب افزایش پیدا کرده، با بررسی‌هایی که انجام دادیم موفق به انتخاب بهترین منبع برای خرید کتاب با تخفیف شدیم، سراج بوک بهترین سایت اینترنتی برای خرید کتاب به قیمت عمده با تخفیف و ارسال رایگان از انتشارات های مختلف ایران برای تامین کتابفروشی ها در سراسر کشور است.

برای خرید عمده کتاب باید نکاتی را در نظر بگیرید:

اگر قصد خرید عمده کتاب با تخفیف دارید، بهتر است از توصیه‌هایی که در ادامه به شما می‌کنم حداکثر استفاده را بکنید، این توصیه‌ها حاصل ساعت‌ها گفتگو و تحقیق از افراد با تجربه در صعنت کتابفروشی است.

اولین نکته قابل توجه "هزینه ارسال" هنگام خرید عمده کتاب است که در ۹۹% مواقع به عهده شخص خریدار است، اما طبق بررسی‌های انجام شده هزینه ارسال سفارشات عمده کتاب در سراج‌بوک توسط این فروشگاه پرداخت می‌شود و هزینه ارسال برای خریدار رایگان خواهد شد که یک مزیت بزرگ حساب می‌شود.

دومین نکته مدیریت سرمایه است که در ادامه راهکاری مهم را به شما آموزش می‌دهیم:

کتاب های پرفروش را پیدا کنید:

هنگام خرید عمده کتاب وقتی متوجه میزان تخفیف حدود ۷۰ درصدی می‌شویم احتمالاً تحت تاثیر جو قرار می‌گیریم و بدون در نظر گرفتن شرایط می‌خواهیم تمام بودجه خودمان را صرف خرید هر نوع کتابی بکنیم، اما نکته مهم برای یک کتابفروش در نظر گرفتن میزان فروش هر کتاب است.

با توجه به گستردگی تعداد کتاب‌های چاپ شده در دنیا، قطعاً تهیه همه کتاب‌ها حتی با تعداد ۲ الی ۳ جلد هم نیاز به سرمایه زیادی دارد. اما با تقسیم سرمایه بر روی انواع کتاب ها می‌توانید به خوبی آرشیو کتابی خود را گسترده کنید و سرمایه خود را مدیریت کنید.

در حال حاضر پرفروش‌ترین کتاب ها در ایران با حوزه روانشناسی مرتبط است. حوزه روانشناسی به چندین زیرشاخه از جمله موفقیت، خودشناسی، خودسازی، توسعه‌فردی، کسب‌وکار، مدیریت‌زمان، برنامه‌ریزی، مهارت‌های ارتباطی، کنترل ذهن و پرورش افکار تقسیم‌بندی می‌شود.

بهترین روش برای خرید عمده کتاب، انتخاب کتاب‌های پرفروش حوزه روانشناسی به تعداد ۷ جلد و خرید کتاب‌های کم‌فروش‌تر به تعداد ۳ جلد است.

دومین دسته کتاب‌های پرفروش به حوزه رمان و داستانی مربوط است. کتاب‌های داستانی به چند شاخه ایرانی، خارجی، داستان‌های کوتاه، رمان‌های معروف، رمان‌های کلاسیک، رمان‌های فانتزی، رمان‌های نوجوانان و رمان‌های عاشقانه تقسیم‌بندی می‌شوند.

با توجه به گستردگی کتاب‌های داستانی توصیه ما به تهیه عناوین پرفروش به تعداد ۵ جلد و دیگر عناوین به تعداد ۲ یا ۳ جلد است.

در زمینه‌های دیگر مثل کتاب‌های تاریخی، ادبی، زندگینامه و کودک برای خرید عمده کتاب عجله نکنید و سعی کنید کتاب‌های مرتبط با این موضوعات را به تعداد اندک تهیه کنید و به مرور تعداد را افزایش دهید.

چگونه کتاب‌های پرفروش را پیدا کنیم؟

در نهایت باید گفت که برای خرید عمده کتاب باید همه جوانب را در نظر گرفت، شما قصد دارید تا سرمایه‌ای را وارد کسب‌وکار فروش کتاب کنید و با توجه به گستردگی عناوین کتاب‌ها، احتمالاً خواب سرمایه خواهید داشت.

پس چه بهتر که کتاب های مورد نظر را هوشمندانه انتخاب کنید تا میزان فروش بالایی را تجربه کنید و همچنین خواب سرمایه کمتری داشته باشید.

برای پیدا کردن کتاب‌های پرفروش که مناسب برای خرید به تعداد عمده هستند می‌توانید از طریق سایت‌های اینترنتی کتاب معتبر، وارد صفحه دسته‌بندی موضوعی (برای مثال کتاب‌های روانشناسی) شوید و فیلتر مشاهده محصولات را به ترتیب پرفروش‌ها قرار دهید. یا همچنین با ورود به سایت گوگل و جستجو کردن عباراتی مانند: پرفروش‌ترین کتاب‌های ایران، پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان، پرفروش‌ترین کتاب‌های روانشناسی، پرفروش‌ترین کتاب‌های توسعه‌فردی و … با کتاب‌های معروف و پرفروش هر حوزه آشنا شوید.

منبع خبرگزاری عصر ایران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

تازه‌ها