سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵
بازطراحی ۴۲ کتابخانه عمومی در استان زنجان

زنجان- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: با وجود منابع محدود اعتباری، بازطراحی ۴۲ کتابخانه استان به منظور توسعه خدمات نوین کتابخانه‌ای آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان، محمد رضاخانی در جریان بازدید از چند کتابخانه در زنجان اظهار کرد: نوسازی و افزایش زیرساخت‌های مطالعه یکی از برنامه‌های مهم دولت سیزدهم است که از ابتدای فعالیت آن اقدامات بسیاری در این بخش انجام شد.

وی از بازسازی، بازطراحی و بهسازی چندین کتابخانه در استان زنجان خبر داد و گفت: امروزه مسئله بازطراحی کتابخانه‌های عمومی و توسعه و تجهیز این مراکز با فناوری‌ها و تجهیزات جدید، همچنین تولید محتوای راهبردی نو برای کتابخانه‌های نسل جدید در کنار فضاسازی جذاب و منطبق بر نیاز کاربران به یک ضرورت در حوزه کتابخانه‌های عمومی تبدیل شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های استان زنجان همچنین از راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار در محلات حاشیه شهر در کنار کتابخانه‌های سیار روستایی در این استان خبر داد و گفت: این طرح با بهره گیری از منابع ملی و با همکاری شهرداری در مناطق حاشیه شهر که فاقد کتابخانه است، اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: فعالیت کتابخانه سیار به این شکل است که خودروهای طراحی شده برای این منظور در طول هفته در ساعت های مشخصی در محلات حضور پیدا می کند و به ساکنان محلات، خدمات کتابخانه ای ارائه می دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها