یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۲
مجموعه کتاب‌های فانتزی مصور تولید می‌شود

همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۳، مرکز تجربیات هنری کانون پرورش فکری اولین نشست هم‌فکری برای تهیه مجموعه کتاب‌های فانتزی را برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این نشست که در مرکز تجربیات هنری کانون پرورش فکری با حضور کوروش پارسانژاد، مدیر مرکز تجربیات هنری و ایده‌های نو کانون، عباس محمددینی، مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون پرورش فکری و تعدادی از نویسندگان کودک و نوجوان برگزار شد درباره طرح ایده‌های داستانی برای تهیه مجموعه کتاب‌های فانتزی صحبت شد.

کوروش پارسانژاد توضیحاتی درباره این کتاب‌ها ارائه داد و از این طرح به عنوان کاری مشترک بین مرکز تجربیات هنری و انتشارات کانون نام برد. پارسانژاد از نویسندگان درخواست کرد ایده‌های تصویری خود را برای این مجموعه پیشنهاد دهند تا جنبه‌‎های تصویری و طراحی گرافیک کتاب‌ها نیز بررسی شود.

همچنین عباس محمددینی ضمن تشکر از نویسندگان برای قبول دعوت کانون پرورش فکری برای خلق کتاب‌های گرافیکی و تصویری با رویکرد طنز و فانتزی از نبود توجه به این گونه خاص داستانی صحبت کرد و بر ضرورت توجه به این گونه به‌ویژه برای نوجوانان تأکید داشت.

او در ادامه ضمن حمایت کامل انتشارات کانون پرورش فکری از این طرح ابراز امیدواری کرد که اولین خروجی این نشست‌ها در نمایشگاه کتاب سال آینده رونمایی شود.

در پایان نیز عباس قدیرمحسنی، کارشناس مرکز تجربیات هنری و دبیر این مجموعه مراحل مختلف این طرح را از ابتدا تا پایان توضیح داد و از نویسندگان درخواست کرد طرح‌ها و ایده‌های خود را تا ۱۰ روز آینده برای بررسی ارسال کنند.

گفتنی است در مسیر تهیه مجموعه کتاب‌های فانتزی، این جلسات برای ارزیابی و اصلاح به صورت ماهانه در مرکز تجربیات هنری با حضور نویسندگان برگزار می‌شود و نویسندگان در هر جلسه گزارشی از روند کار خود ارائه خواهند داد. همچنین در این طرح، مرجان فولادوند و محمدرضا دوست‌محمدی به عنوان کارشناسان بخش ادبی و تصویرگری حضور خواهند داشت.

در این نشست که در مرکز تجربیات هنری و ایده‌های نو کانون پرورش فکری برگزار شد، حسین قربانزاده خیاوی، مجید شفیعی، لاله جعفری، لیلا دارابی، افسانه موسوی گرمارودی، مژگان بابامرندی، فرزانه رحمانی، سمیرا قیومی و جمعی دیگر از نویسندگان کودک و نوجوان حضور داشتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط