پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۳
نمایشگاه کتاب تهران محل تبادل افکار ناشران و مخاطبان/ از امکان حضور مجازی در نمایشگاه استقبال می‌کنیم

آذربایجان شرقی - مدیر مسئول انتشارات علمیران، نمایشگاه کتاب تهران را محلی برای تبادل افکار ناشران و مخاطبان دانست و گفت: این رویداد فرصت مناسبی برای معرفی تازه های نشر انتشارات مختلف به خصوص شهرهای مختلف کشور است.

فرهاد آزادپور صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در تبریز، با بیان اینکه چند سالی است که بعد از کرونا در بخش مجازی نمایشگاه کتاب تهران حضور داریم گفت: امسال نیز به صورت مجازی حضور خواهیم داشت چرا که حضور فیزیکی مستلزم صرف هزینه‌های است.

وی با بیان اینکه اکثر مخاطبان این انتشاراتی دانشگاهیان هستند تصریح کرد: حتی قشر دانشجو هم در مورد خرید کتاب تعلل داشته و گروهی دیگر خرید اینترنتی و تحویل درب منزل را ترجیح می دهد بنابراین، ترجیح دادیم حضور مجازی داشته باشیم.

آزادپور در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه سال گذشته با ۸۵ عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب تهران حضور یافته بود اظهار داشت: در نمایشگاه امسال با نزدیک به ۱۰۰ عنوان کتاب، در غرفه ی مجازی حضور خواهیم داشت.

مدیرمسئول انتشارات علمیران در مورد تفاوت نمایشگاه کتاب تهران با نمایشگاه های استانی، گفت: نمایشگاه کتاب تهران، قابل مقایسه با نمایشگاه های استانی چیست؛ هر چند نمایشکاه کتاب تبریز بعد از تهران، دومین نمایشگاه بزرگ کشور تلقی می شود اما سال گذشته افت پیدا کرده بود.

آزادپور در مورد اینکه نمایشگاه کتاب تهران چه نقشی در معرفی آثار، ناشران و میزان فروش دارد، گفت: ارتباط همکاران با همدیگر نقش اساسی در رشد عرصه کتاب خواهد داشت چرا که نمایشگاه تهران محلی برای تبادل افکار است.

مدیرمسئول انتشارات علمیران خاطرنشان کرد: دولت باید با حمایت از ها در دو حوزه نشر و فروش به بهبود فرهنگ جامعه کمک کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط