شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۴
مستند آیت‌الله حسن زاده آملی از قاب شبکه مستند سیما پخش می شود

مستند «نجم الدین»؛ نگاهی به زندگی و سلوک آیت‌الله حسن حسن زاده آملی استاد برجسته حکمت و عرفان اسلامی، شنبه ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۰۰ روی آنتن شبکه مستند سیما می رود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مستند «نجم الدین»؛ نگاهی به زندگی و سلوک آیت الله حسن حسن زاده آملی استاد برجسته حکمت و عرفان اسلامی، شنبه ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۰۰ روی آنتن شبکه مستند سیما می رود. این فیلم از مجموعه مستندهای «چونان سرو» است که در پاسداشت مفاخر ایران ساخته شده است و از شبکه مستند سیما پخش می شود.

مسعود طاهری کارگردان این مستند درباره شخصیت علامه حسن زاده آملی گفت: مرحوم آیت‌الله حسن حسن زاده آملی از اساتید ذوالفنون حوزه به شمار می‌رفتند که طیف فعالیت‌های علمی و تألیفات ایشان بسیار وسیع است.

او افزود: این مستند بیشتر دربردارنده شرح زندگی بسیار پر رنج و مشقت ایشان از شهر آمل، تهران و قم است. همچنین به بررسی گوشه‌هایی از سلوک و عرفان عملیِ مرحوم حسن زاده آملی نیز پرداخته شده است.

کارگردان فیلم «نجم الدین» اظهار کرد: در این فیلم استادانی چون حجت‌الاسلام عبدالله حسن زاده آملی، آیت‌الله هادی عباسی خراسانی، عبدالرضا مظاهری، سید حسن امین و سیدمحمدرضا سجادی حضور دارند که با بهره گیری از گفتارهای آنان، زندگی، سلوک علمی و عرفانی مرحوم علامه حسن زاده آملی مورد بررسی و مداقه قرار گرفته است.

مجموعه ۲۵ قسمتی «چونان سرو» دربردارنده فیلم های مستندی درباره مفاخر فرهنگی ایران است که به تهیه کنندگی محمد سعید وزیری و با حضور کارگردانی چون مسعود طاهری، عطیه زارع، حنیف شهپرراد، فاطمه رسول زاده و … از شبکه مستند پخش می شود.

مشاور هنری این مجموعه تلویزیونی، مصطفی رزاق کریمی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها