چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵
نشست «هنر پویانمایی و زبان تصویر برای کودکان» برگزار می‌شود

همزمان با برگزاری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران، یکصدوسومین نشست کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری با موضوع «هنر پویانمایی و زبان تصویر برای کودکان» برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این نشست که یک‌شنبه (۲۰ اسفند ۱۴۰۲)، ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه در کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری برگزار می‌شود سیدعلیرضا گلپایگانی و علی نوری‌اسکویی از استادان رشته پویانمایی حضور دارند.

امروز هنر پویانمایی، ابزار جذاب و سرگرم‌کننده‌ای برای همه رده‌های سنی به شمار می‌رود و توانسته است جایگاه مهمی در رسانه‌های تصویری پیدا کند.

همچنین به خاطر وجود فضای مجازی، این آثار به سرعت در همه جای جهان گسترش پیدا می‌کنند و در مدت زمان کوتاهی شناخته می‌شوند. بنابراین پویانمایی می‌تواند به عنوان یک ابزار برای انتقال فرهنگ نیز عمل کند.

پویانمایی، پرمخاطب‌ترین قالب در رسانه تلویزیون و دیگر رسانه‌های تصویری برای کودکان است و از آن‌جا که اندیشه و محتوای به کار رفته در این آثار از طریق زبان تصویر به‌راحتی به کودکان منتقل می‌شود، بنابراین اهمیت پرداختن به آن، بیشتر مورد توجه است.

روان‌شناسان معتقدند آموزش تنها وسیله یادگیری نیست؛ بلکه بخش وسیعی از یادگیری‌های انسان از طریق مشاهده رفتار دیگران و تقلید صورت می‌گیرد، بنابراین با توجه به میزان الگوپذیری کودکان از پویانمایی‌هایی که می‌بینند، اهمیت سرمایه‌گذاری در این حوزه و توجه مدیران هنری و هنرمندان برای تولید آثار ارزشمند و اثرگذار بیشتر معلوم می‌شود.

علاقه‌مندان به حضور در یکصدوسومین نشست کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از طریق فضای مجازی نیز می‌توانند در فضای اسکای روم به نشانی Live.kpf.ir/ch/lib با گزینه مهمان وارد شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط