دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۶
کتاب «شرح الاعلام و الکتب المذکوره فی کتاب المکاسب الشیخ الانصاری» منتشر شد

کتاب «شرح الاعلام و الکتب المذکوره فی کتاب المکاسب الشیخ الانصاری» اثر آیت الله سید عباس حسینی اسلامی کاشانی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «شرح الاعلام و الکتب المذکوره فی کتاب المکاسب الشیخ الانصاری» اثر آیت‌الله سیدعباس حسینی اسلامی کاشانی به زبان عربی به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.

عالمان دین وارثان پیامبرانند. آنان تحمل سختی های فراوان پاسداری از حریم الهی را برعهده می‌گیرند و درخواستی جز رضای او ندارند.

از چهره‌های تابناک در سده‌های اخیر، شیخ مرتضی انصاری (قدس‌سره‌) است که با دقت نظر موشکافانه خویش، ابرهای ابهام آفرین را کنار زده و خورشید حقیقت را به اندیشمندان و فقهای پس از خود ارزانی داشت. کتاب‌های رسائل و مکاسب این بزرگ مرد در دو قرن اخیر، هیمنه فکری خویش را بر حوزه‌های فقهی و اصولی گسترانیده‌است که تسلط و ژرفای فکری این اندیشمند فرزانه را نشان می دهد.

این نوشتار و گفت‌وگو درصدد است چهره حقیقی این اندیشمند فرزانه را ترسیم کند و در الگو دهی ارزشمند فرزانگان پشتیبان برنامه سازان گرامی باشد.

کتاب حاضر، در تراجم و رجال فقهی شیعه که در کتاب [مکاسب] مورد استناد و استدلال و یا مورد نظر مرحوم شیخ انصاری (ره) در صدور آراء فقهی بوده‌است، متضمن صدور بهترین تقریظات بزرگان حوزه علمیه قم در تایید محتوی اثر تألیفی مذکور و مؤلف آن می‌باشد.

علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به نشانی اینترنتی مؤسسه بوستان کتاب به آدرس www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط