دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵
پذیرش ۵۰ مقاله برای همایش ملی نظامی‌شناسی در ارومیه

آذربایجان‌غربی - معاون پژوهش و فناوری مؤسسه آموزش عالی آفاق ارومیه گفت: ۷۰ مقاله به دومین همایش ملی نظامی‌شناسی در ارومیه ارسال شده که از این تعداد ۵۰ مقاله براساس اعلام نظر هیئت داوران پذیرفته شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ارومیه، فرهاد عبدزاده صبح دوشنبه در آغاز دومین همایش ملی نظامی‌شناسی که در سالن اجتماعات خانه مطبوعات استان برگزار شد، گفت: استارت این همایش از اردیبهشت ماه سال‌جاری در ارومیه زده شد.

معاون پژوهش و فناوری مؤسسه آموزش عالی آفاق ارومیه گفت: ۷۰ مقاله به دومین همایش ملی نظامی‌شناسی در ارومیه ارسال شده که از این تعداد ۵۰ مقاله براساس اعلام نظر هیئت داوران پذیرفته شده است.

وی افزود: از این ۵۰ مقاله نیز ۲۸ مقاله به‌صورت شفاهی ارائه و ۲۲ مقاله نیز به‌صورت پوستر چاپ خواهد شد.

عبدزاده با بیان اینکه ۲۸ مرکز دانشگاهی و پژوهشی با این همایش همکاری داشته، گفت: همچنین در این همایش ۱۱ داور حضور فعال داشته و تا به امروز ۱۷ هزار و ۶۲۵ نفر از سایت همایش بازدید داشتند.

پذیرش ۵۰ مقاله برای همایش ملی نظامی‌شناسی در ارومیه

پیروز قادری، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: تلاش داریم تا بتوانیم از تمام افرادی که در حوزه فرهنگ اثرگذار هستند در این همایش‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: نظامی گنجوی یکی از مفاخر و بزرگان ایران زمین است که این بزرگداشت برای بیان بخشی از هویت فرهنگی ما نقش مؤثری را خواهد داشت.

این مسئول ادامه داد: شناساندن شاعر معروف و اصیل ایرانی، حکیم نظامی گنجوی با شعار «نظامی گنجینه حکمت ایران» از سال ۱۴۰۰ در برنامه‌های اجرایی اداره کل فرهنگ و ارشاد قرار گرفته است.

قادری گفت: شناساندن مفاخر و مشاهیر ایران یکی از موضوعات اساسی و پایه ای در بین وظایف تعیین شده برای حوزه فرهنگ و هنر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

پذیرش ۵۰ مقاله برای همایش ملی نظامی‌شناسی در ارومیه

رسول پیرمحمدی، رئیس آموزش عالی آفاق ارومیه نیز در این مراسم گفت: امروز خوشحال هستیم که پژوهشگران و نویسندگان برتر گرد هم آیند تا بخشی از رسالت فرهنگی که بزرگذاشت مفاخر و آثار و مفاخر کشور خودمان است مثل نظامی که جهانی است و تنها به کشور ما متعلق نیست، بجا بیاوریم و بشناسانیم.

وی افزود: امیدواریم در سال‌های آینده با شناساندن آثار، مقالات و نوشته‌ها و حتی مقرر است که بخش هنری هم اضافه شود در بخش عمیق‌تر به وظیفه فرهنگی جامعه عمل بپوشایم.

به گزارش ایبنا؛ دومین همایش ملی نظامی‌شناسی در ارومیه با حضور پژوهشگران و اندیشمندان در حال برگزاری است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها