دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۷
مدیر اداره کتاب درباره ممیزی کتاب خسرو معتضد توضیح داد

محمدعلی مرادیان، مدیر اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این اظهارات معتضد درباره ممیزی کتابش نوشت: هیچ کلمه‌ای از نگارشات آقای معتضد اصلاحیه نداشته است اصلاحیات مربوط به اصل خاطرات دو شخصیت جم پدر و پسر است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در روزهای گذشته خسرو معتضد تاریخ نویس در برنامه برمودا درباره ممیزی کتابش گفت: کتابی درباره فریدون جم نخست وزیر رضا شاه نوشتم که گفته‌اند ۱۰۰ صفحه باید کم شود.

محمدعلی مرادیان، مدیر اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این اظهارات معتضد نوشت: «پیرو سخنان آقای معتضد عزیز؛ اولاً شرط هرکاری انصاف است چه در نقل وقایع چه در تدریس تاریخ؛ دوماً، هیچ کلمه‌ای از نگارشات آقای معتضد در این اثر اصلاحیه‌ای نداشته است، اصلاحات مربوط به اصل یادداشت‌های جم پدر و جم پسر است، آقای معتضد حدود دویست صفحه عین خاطرات جم‌ها را آورده است و در انتها چند صفحه‌ای هم مطالب را تفسیر کردند.

مطالبی که اصلاحیه داشته است متن خاطرات این دو شخصیت و بر مبنای مصوبه اصلاحی ۶۶۰ است، از توهین به نهضت امام خمینی (ره) و انقلابیون تا تطهیر پهلوی‌ها تحریف تاریخ معاصر و هیچکدام از مطالب آقای معتضد مورد نظر اداره کتاب نیست.»

مرادیان در این باره در فضای مجازی چنین نوشته است: «و در نهایت، ضمن احترام فراوان به زحمات آقای معتضد به عنوان روایت‌گری روان و خوش بیان در حوزه تاریخ، فقط یکی از کارشناسان اثر شما، عزیزی است که سال‌های دور دکتر خود را از بهترین دانشگاه کشور در رشته تاریخ اخذ کرده است و تاکنون ده‌ها تالیف در زمینه تاریخ و ده‌ها مقاله در این حوزه دارد. بنده و همکارانم در اداره کتاب، سعی می‌کنیم امانت‌دار ناشران و پدیدآورندگان، و پاسدار قانون و فرهنگ عمومی باشیم. با احترام و خضوع»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها