شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹
کتاب‌های تست هوش چهارسالگی

مجموعه کتاب‌های هدفمند چهارسالگی نوشته داریوش صادقی برای کودکان ۳۶ تا ۴۸ ماهه از سوی نشر نیستان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این مجموعه که براساس منابع روان‌شناسی کودکان چهارساله تهیه شده، شامل هفت جلد کتاب طبقه‌بندی شده است که هر کتاب به آزمون‌های یک مهارت می‌پردازد. کتاب‌ها دارای تست‌های ساده و قابل فهم برای کودکان چهارساله است که علاوه بر آزمودن توانایی‌های کودک به پرورش مهارت‌های او می‌پردازد و انجام آن‌ها به پرورش اعتمادبه‌نفس و علاقه‌مندی او به یادگیری کمک می‌کند. عناوین این مجموعه عبارت‌اند از:

۱. تست‌های هوش دیداری
۲. تست‌های هوش ریاضی
۳. تست‌های هوش گفتاری
۴. تست‌های هوش فضایی
۵. تست‌های دقت و توجه
۶. تست‌های حافظه دیداری
۷. تست‌های حافظه شنیداری


بازی‌های بسیار متنوع این کتاب‌ها فقط به مهارت‌های دیداری، گفتاری و شنیداری محدود نمی‌شود و مهارت‌های اجتماعی، حل مسئله، مهارت‌های ساده علوم، خودیاری و اعتمادبه‌نفس را نیز شامل می‌شود. این کتاب‌ها به صورتی تهیه شده‌اند که هر کدام را می‌توان چند بار با روش‌ها و سوالات مختلف با کودک کار کرد.

والدین پس از کار با یک کتاب، می‌توانند پس از مدتی مجدداً به آن کتاب رجوع کنند و دوباره کتاب را از زاویه‌ای دیگر به کودک آموزش دهند. بنابراین هر کتاب قابلیت این را دارد که چندین‌بار مرور شود. ضمناً اگرچه سعی شده است کتاب‌ها با عنوان‌های مشخص در مورد هر هوش و مهارت، طبقه‌بندی شوند اما هر کدام از آن‌ها طیف مختلفی از آموزش و تست‌های هوش را در بر می‌گیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط