شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۰
فیلم‌نامه بر اساس گزارش‌های روزنامه کیهان و اطلاعات است

کارگردان فیلم «صبح اعدام» بیان کرد: در اکثر کارهایم از اقتباس استفاده کرده‌ام اما این فیلم‌نامه، اقتباسی به حساب نمی‌آید و بارها گفته‌ام بر مبنای گزارش‌های روزنامه کیهان و اطلاعات، این فیلم‌نامه را نوشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ نشست خبری فیلم سینمایی «صبح اعدام» به کارگردانی بهروز افخمی در سانس نخست سینمای رسانه برگزار شد.

در ابتدای نشست، بهروز افخمی کارگردان این فیلم در پاسخ به این پرسش چرا این شکل از روایت را انتخاب کردید، گفت: روایت مستندگونه را انتخاب کردیم؛ زیرا مناسب این قصه و فیلم بود.

وی در ادامه افزود: این فیلم، دارای المان‌های مستند، مانند نریشن است، البته نقل‌قول‌های هم در فیلم وجود دارد که خود طیب حاج‌رضایی بیان کرده بود و ما در سکانس‌های زندان آوردیم.

این کارگردان با اشاره به موسیقی بیان کرد: موسیقی در این فیلم مرموز، خیال‌انگیز و متافیزیکی و جنبه‌ای از دنیای ماوراست.

افخمی ادامه داد: در اکثر کارهایم از اقتباس استفاده کرده‌ام اما این فیلم‌نامه، اقتباسی به حساب نمی‌آید و بارها گفته‌ام بر مبنای گزارش‌های روزنامه کیهان و اطلاعات، این فیلم‌نامه را نوشته‌ایم.


در ادامه این نشست، شیرمحمدی تهیه‌کننده و طراح صحنه و لباس عنوان کرد: پیش‌تر تجربه‌های خوبی با علیرضا افخمی داشته‌ام. در این پروژه هم همزمان کار تهیه و طراحی صحنه و لباس را انجام دادم. اینکه، همه چیز را طبق آثار مستند پیش بریدم و اینکه چقدر موفق بوده‌ام را به مخاطب می‌سپارم.

ارسطو خوش‌رزم، بازیگر «صبح اعدام» از تجربه حضور خود در این فیلم گفت: نخستین نقش جدی من در سینما، این فیلم است. البته من ۲۰ سال است که بازی می‌کنم؛ اما صبر کردم تا نقش مناسبی را برای ورود به سینما انتخاب کنم.


وی افزود: زمانی که نقش یک کاراکتر واقعی پیشنهاد می‌شود، مسئولیت بیشتر می‌شود. من حاج اسماعیلی را بازی کردم که مورد نظر کارگردان بود. امیدوار هستم که خانواده شریف حاج اسماعیل رضایی هم بپسندند.

این بازیگر تاکید کرد: من معتقدم که نقش حاج اسماعیل را به‌گونه‌ای بازی کردم که هیچ بازیگر دیگری نمی‌توانست آن را بازی کند. در جشنواره‌ای که جناب سعید پورصمیمی و آقای نصیریان در آن حضور دارند، کاندید شدن هم برای من افتخار بسیاری بزرگی است.


در ادامه مهرداد نیکنام بازیگر این فیلم گفت: از علی شیرمحمدی و بهروز افخمی ممنون هستم که به من اعتماد کردند تا در این پروژه باشم. امیدوار هستم که نتیجه اعتمادشان را بگیرند.

حسنعلی اسدی دیگر بازیگر «صبح اعدام» توضیح داد: حضور در فیلم بهروز افخمی برای هر کسی افتخار است. این فیلم به دلیل سیاه و سفید بودن، تجربه متفاوتی است. هیچ‌کاری بدون ایراد نیست و ما هم نمی‌گوییم که کارمان بدون ایراد است‌. همه ما دنبال کار درجه یک هستیم.

در پایان این نشست، مسعود شریف بازیگر این فیلم، اظهار کرد: از همه عوامل این فیلم که دست به دست هم دادند تا فیلم به ثمر برسد، ممنون هستم. آنها به من کمک‌های زیادی کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها