سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۰
عضویت رایگان تا ترویج کتاب‌های حوزه انقلاب اسلامی در کتابخانه‌ها

همزمان با چهل و پنجمین سالروز «پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران» با هدف ترویج و تفهیم ابعاد انقلاب اسلامی، ویژه برنامه‌های فرهنگی و ترویجی در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در آستانه چهل و پنجمین سالروز «پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران» و ایام‌الله دهه فجر و با هدف ترویج و تفهیم ابعاد انقلاب اسلامی و زدودن غبار تحلیل‌های نادرست و مغرضانه از رویدادها، ویژه‌برنامه‌های فرهنگی و ترویجی در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور برگزار می‌شود. علاوه بر افتتاح و بازگشایی کتابخانه‌ها، عضویت رایگان و بخشودگی جرائم دیرکرد از ۱۲ تا ۲۲ بهمن‌ماه، فضاسازی کتابخانه‌ها متناسب با ایام‌الله دهه فجر ازجمله نصب پرچم بر سردر کتابخانه‌ها؛ برپایی مراسم جشن انقلاب اسلامی همراه با ندای الله اکبر و نورافشانی در کتابخانه‌های مرکزی استان‌ها، شهرستان‌ها و سایر کتابخانه‌های منتخب در شب ۲۲ بهمن با حضور اعضا از برنامه‌های عمومی کتابخانه‌های عمومی در این ایام است.

در این روزها همچنین تکریم خانواده‌های معزز شهدا، برپایی غرفه در مسیر راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، جهاد تبیین و روشنگری برای حضور پُرشور مردم در انتخابات، برگزاری ویژه‌برنامه‌های محافل ادبی و محافل قرآن و عترت در جهت اهمیت مقاومت و ظلم‌ستیزی و سیره رسول اکرم (ص) همزمان با عید مبعث؛ نشست‌های خاطره‌گویی توسط شکنجه‌شدگان در زندان‌های ساواک و تبیین وضعیت ایران در دوره رژیم پهلوی مورد تاکید است.

مسابقات سراسری قرآن در قالب «تفسیر سوره فجر» ویژه عموم شرکت‌کنندگان و «پویش حفظ جمعی هر ماه یک سوره» ویژه همکاران از طریق سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی (سماک)؛ برنامه‌های مطالعاتی و کتابخوانی با محوریت کتاب‌های معرفی شده در پوسترهای «کتاب‌خوان ماه» بهمن و «این چند کتاب»؛ نشست‌های فرهنگی اعم از نقد و بررسی کتاب، کرسی‌های آزاداندیشی و مسائل روز مرتبط، از دیگر فعالیت‌های فرهنگی برنامه‌ریزی شده ویژه ایام الله دهه فجر است.

به گزارش ایبنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ کتابخانه‌های عمومی همچنین در این ایام به برپایی ایستگاه نقاشی ویژه کودکان و خردسالان پرداخته و طی نشست‌هایی بزرگان ایرانی و انقلابی و دستاوردهای آنان را معرفی خواهند کرد. بهره‌برداری از ظرفیت گروه‌های سرود و تقدیر از گروه‌های سرود برتر «جشنواره نوای کتاب» از دیگر برنامه‌هایی است که در ایام الله دهه فجر انجام خواهد شد. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها