چهارشنبه ۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۶
قاضی پرونده در رشت متهم را به اهدای کتاب محکوم کرد

گیلان- با حکم یکی از قضات دادگستری استان گیلان و در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، متهم به اهدای کتاب به کتابخانه خاتم الانبیا(ص) رشت محکوم شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در رشت، یکی از قضات حوزه قضایی گیلان در راستای اجرای ماده ۶۴ قانون آیین دادرسی کیفری، قانون مجازات جایگزین حبس، یکی از متهمین پرونده خود را به خرید مجموعه شش جلدی «مجموعه تنقیح شده قوانین و مقررات کیفری کاربردی» بجای مجازات زندان محکوم کرد.

این مجموعه شش جلدی اثر پژوهش قوه قضاییه ناشر مرکز مطبوعات و انتشارات قوه قضائیه در ۸۸۷ صفحه به ارزش ۲۰ میلیون ریال شامل آیین نامه‌های قضایی و قوانین مجازات‌های اسلامی در حوزه‌های مختلفی چون جرائم اقتصادی، مواد مخدر و داروهای روانگردان، امور پزشکی دارویی، خوردنی، آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی و درمانی، جرایم علیه افراد، جرایم علیه امنیت پرواز و هواپیما، ایمنی راه‌ها و راه‌آهن، امور دریایی است.

همچنین آیین‌نامه‌های بی سیم‌های اختصاصی، امور سمعی و بصری و تجهیزات ماهواره، مطبوعات، جمعیت‌ها و انجمن‌ها، اسناد محرمانه و سری، ثبت احوال و اسناد سجلی، امتحانات و آزمون‌ها گذرنامه، ورود و اقامت اتباع بیگانه، محیط زیست صید و شکار، فضای سبز و آب، جنگل‌ها و مراتع، معادن آثار ملی، تاریخی، فرهنگی و مذهبی، شهرداری، عمران و نوسازی شهری، نظام مهندسی و کنترل ساختمان از دیگر موضوعات این کتاب‌هاست.

اجرای قانون مجازات فرهنگی در کتابخانه های عمومی جایگزین حبس به موجب تفاهم‌نامه معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و به منظور توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین آحاد مردم و رفع نیازهای کتابخانه‌های عمومی در حال اجرا است.

گیلان دارای ۸۵ باب کتابخانه عمومی، ۱۵ باب مشارکتی و یک باب مستقل فعال است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها