چهارشنبه ۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳
فراخوان جایزه ملی پژوهش‌های برتر روابط فرهنگی بین‌المللی تمدید شد

مهلت ارسال آثار به نخستین جایزه ملی پژوهش‌های برتر روابط فرهنگی بین‌المللی تا بیستم دی‌ماه ۱۴۰۲ تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، بنا بر اعلام دبیرخانه این رویداد، از آنجا که جمعی از پژوهشگران و دانشگاهیان فعال در حوزه فرهنگ و روابط بین‌الملل، درخواست فرصت بیشتری برای ارائه آثار به نخستین جایزه ملی پژوهش های برتر روابط فرهنگی بین‌المللی داشته‌اند، مسوولان برگزاری جایزه تصمیم گرفته‌اند که مهلت فراخوان را تا بیستم دی ماه سال جاری تمدید کنند.

پژوهشگران و دانشگاهین حوزه مرتبط با روابط فرهنگی بین المللی باید توجه داشته باشند، به دلیل اینکه فرآیند داوری آثاری، امری وقت گیر و زمان بر است، دبیرخانه جایزه، این مهلت را مجدداً تمدید نخواهد کرد.

نخستین جایزه ملی پژوهش‌های برتر روابط فرهنگی بین‌المللی از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به منظور شناسایی آثار علمی تولید شده مرتبط با روابط فرهنگی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود. این رویداد برای بهره‌گیری از نتایج پژوهشی و مطالعاتی در حوزه سیاست پژوهی دیپلماسی فرهنگی کشور و نیز ارج‌نهادن و معرفی آثار برتر، در اسفند ۱۴۰۲ برگزیدگان خود را خواهد شناخت.

«دیپلماسی عمومی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران»، «اقتصاد فرهنگ در عرصه بین‌الملل»، «دیپلماسی تاریخی، دوران گذار تاریخی و نظم نوین منطقه‌ای و جهانی»، «ایرانی‌تباران و ایرانیان خارج از کشور» و «فناوری‌های نوین در روابط فرهنگی بین‌المللی» از محورهای این رویداد است.

شناسایی آثار علمی تولیدشده مرتبط با روابط فرهنگی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران و بهره‌گیری از نتایج پژوهشی و مطالعاتی در حوزه سیاست‌پژوهی دیپلماسی فرهنگی کشور و نیز معرفی آثار برتر، از اهداف برگزاری این رویداد فرهنگی است.

نخستین جایزه ملی پژوهش های برتر روابط فرهنگی بین المللی، موضوعات مختلفی را به پژوهشگران کشور ارائه کرده است که عبارتند از: «کشورهای همسایه و دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران»، «آسیب‏ شناسی دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران»، «دیپلماسی هنری، علمی، رسانه‌ای، ورزشی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران»، «کنشگران مردمی و غیر حاکمیتی در دیپلماسی عمومی و فرهنگی»، «ترازیابی موقعیت ایران، اسلام و گفتمان انقلاب اسلامی در حوزه بین‏ الملل»، «زیست‌بوم‌های فرهنگی (ژئوکالچر)، دوران گذار و نظم نوین منطقه‌ای و جهانی»، «کارکردهای دیپلماسی فرهنگی در دوران گذار و نظم نوین منطقه‌ای و جهانی»، «جنگ ادراکی، مدیریت افکار عمومی و روایتگری در عرصه بین‌المللی»، «حفظ هویت ایرانیان خارج از کشور و گسترش علاقه و ارتباط آنان با سرزمین مادری»، «ایرانیان خارج از کشور و اتباع خارجی مقیم ایران و روابط فرهنگی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران»، «اقتصاد فرهنگ و بازار صنایع فرهنگی در جهان»، «صادرات صنایع و خدمات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و سهم آن در بازار جهانی صنایع فرهنگی» و «زیست‏ بوم‌های نوین فرهنگی بین‌المللی در فضای مجازی».

پژوهشگران علاقه‌مند به حضور در این جایزه تا ۲۰ دی‌ماه سال جاری فرصت دارند آثار خود را از طریق سامانه جایزه به نشانی nas.icro.ir ارسال کنند. آثار ارسالی باید از تاریخ یک فروردین ۱۳۹۹ تا ۳۰ آذرماه ۱۴۰۲ به زبان فارسی یا غیرفارسی در کشور ارائه یا چاپ شده باشد.

نخستین جایزه ملی پژوهش‌های برتر روابط فرهنگی بین‌المللی به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دبیری رضا ملکی، اسفندماه ۱۴۰۲ در تهران برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها