سه‌شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸
راهیابی دو قصه‌گوی همدانی به مرحله کشوری

همدان - دبیر بیست و پنجمین جشنواره قصه‌گویی استان همدان از راهیابی دو نفر از قصه‌گویان جوان همدانی به بیست و پنجمین جشنواره قصه‌گویی در مرحله کشوری خبر داد.

مریم شریف‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در همدان، از راهیابی دو نفر از قصه‌گویان جشنواره قصه‌گویی به مرحله کشوری خبر داد و افزود: مرحله استانی این جشنواره ۲۳ و ۲۴ آبان ماه برگزار شد.

وی بیان کرد: ۵۰۰ نفر در استان همدان در سایت مربوطه برای قصه‌گویی ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۳۲۰ اثر بارگذاری شده بود.

دبیر بیست و پنجمین جشنواره قصه‌گویی استان همدان ادامه داد: در این دو روز داوری آثار با حضور داورانی از همدان، استان مرکزی و استان زنجان با توجه به دستوالعمل ارائه شده مورد داوری قرار گرفت و بعد از رأی داوران حاضر در جشنواره استانی، ۱۶ نفر به بخش کشوری راه پیدا کردند.

وی تصریح کرد: بعد از داوری اثر ۱۶ نفر برگزیده استانی دو نفر از قصه‌گویان در بخش آئینی- سنتی بزرگسالان به مرحله کشوری راه یافتند.

شریف‌زاده گفت: بهزاد عسگری با قصه «رستم و سهراب» و سیده سارا حسینی با قصه «بیژن و منیژه» در مرحله نهایی بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در استان یزد حضور خواهند یافت.

وی خاطرنشان کرد: مرحله کشوری بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی امسال با رویکرد مردمی‌سازی و عمومی‌سازی قصه‌گویی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با شعار «با قصه لبخند بسازیم» به میزبانی شهر جهانی یزد و با حضور قصه‌گویانی از سراسر ایران و کشورهای دیگر در ۲۸ الی ۳۰ آذرماه برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها