شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۶
مربی و اعضای ادبی کانون پرورش فکری همدان رتبه نخست کشوری را کسب کردند

همدان - معصومه کریمی، کارشناس ادبی و دو عضو کارگاه داستان نویسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان همدان رتبه نخست کشوری و استانی را در یازدهمین جشنواره سراسری داستان کوتاه ادب(جشنواره ادبیات داستانی بسیج) کشور را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در همدان، معصومه کریمی، کارشناس ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در یازدهمین جشنواره سراسری داستان کوتاه ادب (جشنواره ادبیات داستانی بسیج) رتبه نخست کشوری و استانی را کسب کرد.

معصومه کریمی با داستان «ماهی‌ها زمزمه می‌کنند» با موضوع دفاع مقدس در این جشنواره شرکت کرده بود.

وی در خصوص داستان خود گفت: این داستان در خصوص پسری است که قرار است برای ماه عسل به مشهد مقدس برود در حالی که تا به آن روز به زیارت امام رضا (ع) نرفته و بسیار شوق زیارت دارد.

کارشناس ادبی کانون همدان ادامه داد: با توجه به شرایط جنگی کشور از ماه عسل و عروسی خود صرف نظر کرده و داوطلبانه به جبهه اعزام می‌شود و به عنوان غواص انتخاب می‌شود اما حین عملیات زخمی شده و …که این داستان در مجموعه داستان‌های برگزیده کشور به زودی چاپ خواهد شد.

وی افزود: همچنین دو نفر از اعضای کارگاه داستان نویسی کانون که از شاگردانم هستند به نام یاسمین زهرا شکل آبادی و زهرا حشمت افخم در این جشنواره در مرحله استانی رتبه نخست را کسب کردند و برای کانون همدان افتخار آفریدند.

این جشنواره در استان یزد با حضور جانشین سازمان بسیج هنرمندان؛ دکتر سعید بهرامی، ریاست شورای عالی ادبیات داستانی بسیج؛ دکتر مخدومی، دبیر یازدهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج، خانم مریم پوریامین و با حضور داوران کشوری این جشنواره خانم راضیه تجار، آقایان مهدی کاموس و محمدرضا اصلانی و با میزبانی مسئولین استانی استان یزد؛ ریاست سازمان بسیج هنرمندان استان یزد؛ سرهنگ دهقان و مسئولین فرهنگی استان یزد در حال برگزاری است.

در این جشنواره بزرگ کشوری بیش ۲۵۸۸ اثر دریافت شد که ۸۰ اثر در حوزه بزرگسال، ۲۰ اثر در بخش ویژه و ۴۰ اثر دربخش کودک و نوجوان به مرحله داوری نهایی رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها