دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۰
شماره جدید «کتابینا» منتشر شد

ششمین شماره نشریه روزانه سی‌ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با عنوان «کتابینا» منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این نشریه گزیده‌ای از اخبار و محتواهای مربوط به سی‌ویکمین دوره هفته کتاب به‌صورت روزانه در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند هر روز «کتابینا» را از سایت و دسترسی‌های خبرگزاری کتاب ایران در شبکه‌های اجتماعی به آدرس ibna_official@ دانلود کنند.

شماره ششم «کتابینا» ویژه هفته کتاب را از اینجا دانلود کنید.

سی‌ویکمین دوره هفته کتاب با شعار «آینده خواندنی است» از ۲۳ آغاز شده و تا ۳۰ آبان‌ماه ادامه دارد.

در این شماره در بخشی از گزارش دیدار اعضای هیئت امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان «پرهیز از عملکرد جزیره‌ای در ترویج کتابخوانی»، می‌خوانیم: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: به اعتقاد من در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، موضوع اصلی «کتابدار» است. تکریم شخصیتی و هویت‌بخشی به شغل کتابداری و توانمندسازی نیروی کتابدار، به‌عنوان کسی که با کاربر در ارتباط است، بسیار حائزاهمیت است. من معتقدم مسائل معیشتی کتابداران باید تا حد زیادی رفع شود، به این معنا که جذابیت این شغل به قدری شود که متقاضی برای آن افزایش یابد. کار در حوزه تبلیغات و شخصیت‌سازی رسانه‌ای نیز بسیار حائز اهمیت است؛ بحمدالله همکاران نهاد هوش رسانه‌ای بالایی دارند و به اعتقاد من باید کارگروهی به این منظور تشکیل شود. ما بایستی نماد کتابخانه را بیش از پیش تقویت کنیم و افزایش مقبولیت کتابخانه‌ها را در دستور کار قرار دهیم.

در این شماره از کتابینا مشروح گزارش «ساعت ۱۲ به‌وقت فلسطین» که پنجمین روز از هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با حضور نویسندگان کشور با هدف اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعتراض به جنایات رژیم صهیونسیتی برگزار شد، آمده است.

این شماره از کتابینا همچنین به خبرهای کتاب‌محور چند استان کشور به‌مناسبت هفته کتاب نیز پرداخته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها