شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۰
نمایشگاه کتاب ساری افتتاح شد

مازندران-نمایشگاه هفته کتاب با حضور سرپرست معاونت سیاسی استانداری مازندران در ساری آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ساری، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران بعد از ظهر شنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه هفته کتاب در مجتمع فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، گفت: اثرگذاری و اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی بر همگان واضح است و بر این اساس، دانایی در محور تصمیم‌گیری‌ها قرار دارد.

قاسم عزیزاده گرجی اظهار کرد: کتاب منبعی برای دریافت اطلاعات است و انس با کتاب باعث تصمیم‌گیری بهتر وموفقیت می‌شود.

وی افزود: باتوجه به اهمیت کتاب در زندگی فردی و اجتماعی، استانداری مازندران در راستای حمایت از فعالان این حوزه توجه ویژه دارد و در جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی، ارائه راهکارهای تقویت مطالعه و کتابخوانی را مورد بحث قرار می‌دهیم.

نمایشگاه کتاب ساری افتتاح شد

این مسئول با تاکید بر لزوم فراهم ساختن بستر مطالعه در جامعه گفت: جلسات متعددی برای تامین کتاب، زیرساخت کتابخانه‌ای و مانند اینها برگزار شد که باید ادامه داشته باشد و برای بهره‌مندی از دستاوردهای امروز استان در کتابخانه‌ها و مجموعه‌های فعال مردمی مانند مدارس، مساجد و دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران تصریح کرد: دوستی کودکان و نوجوانان با کتاب که زیر نظر متخصصان خواهد بود از برنامه‌هایی است که برای تقویت این حوزه اجرایی می‌کنیم.

گرجی با تاکید بر اجرای مداوم برنامه‌های حوزه کتاب، ادامه داد: معتقدیم حیات جامعه امروز در فضای مجازی است و باید این بستر را به محلی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تبدیل کنیم.

ارائه پنج هزار عنوان کتاب در نمایشگاه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این مراسم گفت: در این نمایشگاه بیش از پنج هزار عنوان کتاب از ۱۵ ناشر استانی، سه کتابفروشی ساری، نمایندگی انتشارات نهادهای فرهنگی حوزه ستاد و بیش از ۲۰ ناشر کشوری در حوزه‌های کودک و نوجوان، آموزشی، بزرگسال و علمی تخصصی در ۲۴ غرفه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

احسان آهنگر درباره حضور ناشران، اظهار کرد: تلاش ما بر این بود ناشران فعال در حوزه کودک و نوجوان، بزرگسال، آموزشی و علمی تخصصی که آثار تولیدی آنها در رشد مطالعه و کتابخوانی اثرگذار است انتخاب کنیم.

نمایشگاه کتاب ساری افتتاح شد

وی درباره برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب در استان افزود: در حال پیگیری برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب در مازندران هستیم و امیدواریم با جذب بودجه لازم بتوانیم تا پایان این رویداد مهم فرهنگی را برگزار کنیم.

این نمایشگاه از امروز ۲۷ آبان ماه تا پنج آذر ماه، از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ و ۱۵ تا ۱۹ در مجتمع فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ساری دائر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها