شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۹
اجرای فعالیت‌های فرهنگی و آموزش زبان و ادبیات فارسی در منطقه ممبرا

با همکاری خانه فرهنگ ایران در بمبئی، فعالیت‌های فرهنگی و آموزش زبان و ادبیات فارسی در منطقه ممبرا اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، محمدرضا فاضل، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی و قیصر رضا سردبیر هفته‌نامه صداقت‌نیوز در مورد فعالیت‌های فرهنگی و برگزاری دوره‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی در منطقه ممبرا (حومه مومبای) دیدار کردند.

فاضل در این دیدار با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در هدایت افکار عمومی گفت: امروزه رسانه‌ها نقش مهمی در جامعه به‌ویژه در زمینه آگاه‌سازی و هدایت مردم ایفا می‌کنند. تبلیغات و انتشار اخبار در رسانه‌های امروزی، لحظه‌ای است و باید سریع و بدون فوت وقت انتشار یابد. خانه فرهنگ ایران نیز فعالیت‌های مختلفی را در شهرهای مختلف با هدف گسترش و بسط روابط فرهنگی دو کشور با تمدن مشرق زمین انجام می‌دهد و خواستار انعکاس رویدادهای فرهنگی این نهاد فرهنگی برای علاقه‌مندان هستیم و امیدواریم که این مهم با مشارکت رسانه‌های مختلف انجام شود.

در ادامه، قیصر رضا، سردبیر هفته‌نامه صداقت ضمن اظهار خرسندی از حضور در خانه فرهنگ ایران در بمبئی گفت: هفته‌نامه «صداقت نیوز» یکی از جرایدی است که قدمت آن به چهار دهه پیش باز می‌گردد و از همان ابتدا فعالیت مطبوعاتی خود را در جهت آگاهی‌بخشی به مسلمانان جامعه هند آغاز کرد. امروز ۵۰۰۰ نسخه از این هفته‌نامه به صورت هفتگی چاپ می‌شود که نزدیک به ۱۵۰۰ نسخه توسط پست به علاقه‌مندان مختلف در سراسر هند ارسال و مابقی در کیوسک‌های فروش مطبوعات به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به همکاری‌‎های خانه فرهنگ ایران با این هفته‌نامه بیان کرد: هفته‌نامه صداقت نیوز از زمان بسیار دور با خانه فرهنگ ایران در ارتباط بوده و تا به امروز خبرهای خانه فرهنگ را انتشار داده است و امیدواریم در آینده نیز این اقدام انجام شود.

در پایان این دیدار، غفران احمدخان، از فعالان اجتماعی و شاعر اردو زبان گفت: ممبرا منطقه‌ای در حومه بمبئی با جمعیت بیش از ۳۰۰ هزار نفر است و خانه فرهنگ ایران در بمبئی با پیشینه کارهای فرهنگی ماندگار می‌تواند فعالیت‌های فرهنگی از جمله برگزاری جشنواره‌های متعدد و گوناگون، آگاهی بخشی به جوانان در قالب سبک زندگی و آموزش زبان و ادبیات فارسی را در این منطقه انجام دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها