شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۵
کتابخانه باید مراجعه‌کننده را به مطالعه ترغیب کند

کردستان _ نماینده ولی فقیه در کردستان جامعه رشدیافته را در گرو توسعه فرهنگ کتابخوانی عنوان کرد و گفت: بر همین اساس باید کتابخانه‌ها دارای فضای موثر و مفید بوده و مراجعه‌کننده را به خواندن و مطالعه ترغیب کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سنندج، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی صبح شنبه در مراسم رونمایی از پوستر سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: جامعه امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند تفکر و اندیشه و آگاهی است و بالا رفتن آگاهی در جامعه از دل کتاب و با خواندن و مطالعه، میسر می‌شود.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی از عوامل تاثیرگذار در اعتلای فرهنگی کشور هستند، افزود: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در ارتقای سطح فکر، اندیشه و آگاهی جامعه تاثیرگذار است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خواستار حمایت از مسئولان از فعالیت‌های حوزه کتاب و کتابخوانی شد و گفت: اگر کتابخانه‌ها فضای بانشاط، پویا و پیام آور داشته باشند، افراد بیشتری جذب کتابخانه می‌شوند و این مهم جامعه‌ای توسعه یافته و رو به رشد را رقم می‌زند.

حجت‌الاسلام پورذهبی همچنین با تاکید بر اینکه کتابخانه باید دارای فضای موثر و مفید بوده و مراجعه‌کننده را به خواندن و مطالعه ترغیب کند، اضافه کرد: باید به سمت خواندن و مطالعه حرکت کنیم تا جامعه‌ای رو به رشد داشته باشیم.

کتابخانه باید مراجعه‌کننده را به مطالعه ترغیب کند

وی با تاکید بر تسلط کتابداران کتابخانه‌های عمومی به مقوله کتاب و اهمیت کتابخوانی بیان کرد: مسئولان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی باید مشاوران خوبی برای مردم باشند، چرا که این مهم در علاقه‌مندی آحاد جامعه به سمت کتاب و کتابخوانی تاثیرگذار است.

حمایت از این نهاد فرهنگی سبب ارتقای فرهنگ کتابخوانی و در نهایت توسعه فرهنگی می‌شود

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان نیز در این آیین با اشاره به فرهنگی بودن استان، اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی به عنوان یک نهاد فرهنگی برنامه‌های متنوعی را برای گرامیداشت سی و یکمین دوره هفته کتاب پیش‌بینی کرده است که امیدواریم با استقبال مطلوب مخاطبان همراه باشد.

معصومه حسنی خونسار، حمایت مسئولان از کتابخانه‌های عمومی را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: حمایت از این نهاد فرهنگی سبب ارتقای فرهنگ کتابخوانی و در نهایت توسعه فرهنگی می‌شود.

وی عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی، طرح بخشودگی جرایم، اجرای طرح کتاب خون، غبار روبی مزار شهدا، تقدیر از فعالان کتاب و کتابخوانی کردستان، برگزاری مسابقات کتابخوانی، نقاشی و انشانویسی، جمع خوانی کتاب، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان، دیدار با امامان جمعه و فرمانداران، برپایی میز خدمت در مصلی‌های نماز جمعه را از مهمترین برنامه‌های هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در کردستان اعلام کرد.

کتابخانه باید مراجعه‌کننده را به مطالعه ترغیب کند

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با اشاره به تعداد کتابخانه‌های عمومی استان نیز گفت: در حال حاضر ۵۴ باب کتابخانه نهادی و ۲۸ باب کتابخانه مشارکتی در کردستان فعالیت دارند و ۵۰ هزار نفر نیز عضو این کتابخانه‌ها هستند.

حسنی خونسار با بیان اینکه ۲۴ هزار و ۲۳۰ متر زیربنای کتابخانه‌های عمومی استان است، یادآوری کرد: ۸۶۴ هزار عنوان کتاب نیز در این کتابخانه‌ها در دسترس علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها