سه‌شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۹
رونمایی از سند چشم‌انداز ۱۰ ساله وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی

۸ عنوان کتاب تخصصی مرتبط با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با حضور سید عزت‌الله ضرغامی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مراسم بررسی عملکرد دو ساله وزارت میراث‌فرهنگی در قالب هشتمین همایش «افق تحول» در محل سالن همایش‌های موزه ملی ایران برگزار شد. در این مراسم ۸ عنوان کتاب تخصصی مرتبط با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با حضور سید عزت‌الله ضرغامی رونمایی شد.

این کتاب‌ها شامل یک عنوان کتاب به نام سند چشم انداز وزارتخانه، شش جلد کتاب با عنوان دستنامه مخصوص مدیران و یک عنوان کتاب با موضوع ثبت آثار جهانی است.

علی دارابی، قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در معرفی این کتاب‌ها گفت: عمده کتاب‌هایی که امروز رونمایی می‌شود، دستنامه‌ای برای مدیران است؛ آنچه یک مدیرکل استان باید بداند و آنچه که معاونان سه حوزه تخصصی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در استان باید بدانند.

وی افزود: در این کتاب‌ها توضیحاتی ارائه شده و اهم قوانین و مقررات در این کتاب‌ها به طور خلاصه آمده است.

دارابی گفت: کتاب «آنچه مدیرکل یک استان باید بداند» حاصل گفت‌وگو با ۱۰ نفر از مدیران باسابقه وزارتخانه و دریافت تجربیات آنان است که یک‌سال‌ونیم جمع‌آوری و تدوین این کتاب به طول انجامیده است.

قائم‌مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی افزود: یک کتاب مربوط به ثبت جهانی آثار میراث فرهنگی ایران توسط یونسکو است و یک کتاب مهم دیگر مربوط به سند چشم‌انداز ۱۰ ساله وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حاشیه رونمایی از این کتاب‌ها از تلاش‌های علی دارابی معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی برای تلاش درباره تدوین و انتشار این کتاب‌ها تشکر و قدردانی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها