سه‌شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶
آیین رونمایی از کتاب‌های مرتبط با حوزه فرهنگ عمومی برگزار می‌شود

خراسان‌رضوی - سرپرست دبیرخانه شورای فرهنگ‌عمومی اداره‌ ارشاد خراسان‌رضوی گفت: در پنجمین روز از هفته فرهنگ‌عمومی که با نام «کتاب و کتابخوانی» نام‌گذاری شده، رویدادهای مرتبط با حوزه کتاب نظیر آیین رونمایی از کتاب‌های مرتبط با حوزه فرهنگ عمومی و تجلیل از افراد تأثیرگذار در این حوزه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب (ایبنا) در مشهد، افشین تحفه‌گر در تشریح جزییات رویدادهای مرتبط با کتاب در هفته فرهنگ‌عمومی بیان کرد: امسال برنامه‌های هفته فرهنگ عمومی به دلیل تعداد زیادِ رویدادها، به صورت روزشمار برنامه‌ریزی شده‌اند که بر این اساس روز چهارشنبه با نام «کتاب و کتاب‌خوانی» نام‌گذاری شده است.

وی افزود: خراسان‌رضوی در ارزیابی شورای فرهنگ عمومی کشور رتبه یک کشوری را در این حوزه به دست آورده است بنابراین این هفته ویژه‌برنامه‌های بسیاری تدارک دیده‌ایم و به دنبال آن در این روز نشست فرهنگی به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی برگزار می شود.

سرپرست دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی عنوان کرد: کارگاه آموزشی ویژه نویسندگان نیز با هدف توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و برگزاری سلسله نشست‌های گفتمانی نقش و تأثیر کتاب در فرهنگ کتابخانه های عموم، از دیگر برنامه‌های این روز است.

تحفه‌گر اظهار کرد: آیین رونمایی از کتاب‌های مرتبط با حوزه فرهنگ عمومی با حضور نویسندگان در کتابخانه ها، تجلیل از افراد تأثیرگذار در حوزه کتاب و فرهنگ عمومی در سطح کتابخانه‌های استان، برگزاری نمایشگاه های ویژه و تخصصی در سطح کتابخانه های عمومی و برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی برای خانواده های نیروی انتظامی از دیگر برنامه های روز چهارشنبه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها