شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
معاون امور هنری وزارت فرهنگ از نمایشگاه سوگواره ملی «سلسله طلایی» بازدید کرد

قم- معاون امور هنری وزارت فرهنگ از نمایشگاه آثار منتخب سوگواره ملی «سلسله طلایی» در قم بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، محمود سالاری در بازدید از نمایشگاه آثار منتخب سوگواره ملی «سلسله طلایی» ضمن ابراز خرسندی از برگزاری سوگواره ملی سلسله طلایی و برپایی نمایشگاه آثار منتخب این سوگواره، از تمرکز و توجه این سوگواره بر معرفی ابعاد شخصیتی امام حسین (ع) و تلاش برای تدوین و انتشار کتاب‌های کودک و نوجوان از آثار این سوگواره قدردانی کرد و گفت: دست و قلم بسیاری از هنرمندان متعهد ما آمیخته به عشق و معرفت اهل‌بیت عصمت و طهارت است و بهترین هنرمندان نهایت استعداد و هنر خود را به کار می‌گیرند تا آثاری را برای اهل‌بیت (ع) خلق کنند.

وی همچنین از هنر به عنوان مهم‌ترین زبان برای معرفی معارف اسلام یاد کرد و گفت: خوشبختانه شاهد رویش عظیمی از آثار هنری هستیم که نشان‌دهنده عشق و ارادت هنرمندان به حضرت سیدالشهدا (ع) است.

علی سلطانی دبیر اجرایی نخستین سوگواره سلسله طلایی نیز به ارائه گزارشی از روند اجرایی برگزاری این سوگواره پرداخت و گفت: خوشبختانه با استقبال خوب هنرمندان از سراسر کشور، ۶۵۰ اثر به دبیرخانه سوگواره ارسال شد که در نهایت، ۱۱۲ اثر شامل ۷۰ اثر در رشته تایپوگرافی، ۲۸ اثر در رشته تصویرسازی و ۱۴ اثر در بخش داستان‌نویسی به مرحله نمایشگاه راه یافت.

به گزارش ایبنا؛ نخستین سوگواره ملی «سلسله طلایی» با مشارکت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، مؤسسه هنری «بهفام» و انتشارات «اعلایی» برگزار می‌شود.

صالح خلیلی، حسین شیری، وحید بهرامی، روح‌الله مولوی و علی حبیبی از جمله هنرمندانی بودند که در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه حضور داشتند.

آثار این سوگواره توسط هیئت داوران متشکل از محمد مهدی نوری، محمد حسین صلواتیان، سعید سروش، کاظم طلایی و مجید ذاکری در بخش تصویرسازی؛ حسین ورجانی، حسین مجاهد و فاطمه سرمشقی در بخش داستان‌نویسی و ناصر طاووسی، سید حسن موسی‌زاده و محمد سعید نقاشیان در بخش تایپوگرافی بررسی و انتخاب شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها