دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
۴ عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت در خرم‌آباد رونمایی شد

لرستان - با حضور معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران، چهار عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت بانوان در اجلاسیه ۴۷۹ شهیده زن استان لرستان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خرم‌آباد، اجلاسیه ۴۷۹ شهیده زن استان لرستان، ذیل کنگره ملی شش هزار ۵۵۵ شهید استان لرستان روز دوشنبه با حضور سردار محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار مرتضی کشکولی، فرمانده سپاه استان، حجت‌الاسلام سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد، احسان یاوری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان، فریبا ولی‌پور مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری لرستان، جمعی از مسئولان استانی و خانواده‌های معظم شهدا در دهکده مقاومت خرم‌آباد برگزار شد.

در این مراسم از کتاب «زینبی‌ها» (خاطره‌نگاشت زنان لرستان در انقلاب و دفاع مقدس)، منتشر شده از سوی انتشارات هاویر، «فرهنگ‌نامه شهدای زن استان»، «مهدخت» (مجموعه وصایا و سیره شهدای لرستان در مورد حجاب و عفاف) و «ماه در مه» (بر اساس زندگی و خاطرات شهید حجت‌الاسلام مصطفی انصاری) منتشر شده از سوی انتشارات پراکنده رونمایی شد.

در این مراسم معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در اولین کنگره زنان شهید، مبنی بر اینکه الگوی سوم زن الگوی سازنده و انسان‌ساز است، افزود: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب زنان در تغییر مسیر اسلام و کشور نقش شایسته ایفا کردند.

وی افزود: زنان در الگوی سوم زن اسلامی یاد دادند که عزت زن در به تکامل رساندن ویژگی‌های زنانه خود هست و نه مانند الگوی متحجر شرقی و نه مانند الگوی غربی فاسد که برای کامل شدن و مطرح شدن مردنمایی کند.

سردار نقدی گفت: الگوی اسلامی زن مسلمان نشان داد زن می‌تواند به اوج اثرگذاری برسد و همان ویژگی‌های زنانه خود را حفظ کند. این ویژگی زنان مسلمان است که از حضرت زهرا (س) الگو گرفتند.

سردار نقدی با بیان اینکه زنان ایران اسلامی خیلی در طول انقلاب و دفاع مقدس حماسه آفریدند، افزود: بدون تردید به دلیل مجاهدت‌های پنهانی زنان و مادران شهدا، اجر و مجاهدت آن‌ها از مردان بیشتر است.

۴ عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت در خرم‌آباد رونمایی شد

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلا اسلامی گفت: تا زن شجاع، با عفت و مومن ایرانی است مقاومت در مقابل استکبار و ظلم وجود دارد و دشمن از همین می‌ترسد؛ بنابراین باید هوشیار باشیم، کمااینکه زنان ایران آتش‌های جنگ روانی را با حجاب خود خاموش کرده و راه عزت و سعادت را ادامه داده و می‌دهند.

همچنین در ادامه مراسم فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: پایه‌های انقلاب اسلامی در کشور و منطقه به‌روی شانه‌های زنان و همسران شهدا است و امروزه زنان پیشروان گفتمان جهاد و شهادت هستند.

سردار کشکولی اشاره به رشادت‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس افزود: انقلاب اسلامی اکنون در عراق به‌عنوان ستونی محکم برای جبهه مقاومت در برابر نظام سلطه شناخته می‌شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: مقاومت و ایستادگی مردم ایران اسلامی در مقابله با توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان اسلام و انقلاب، امروز الگویی برای مقاومت استکبارستیزان و آزادگان جهان تبدیل شده است.

۴ عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت در خرم‌آباد رونمایی شدبه گزارش ایبنا، رونمایی از دو مستند با موضوع تاریخ شفاهی زنان پیشکسوت لرستان در دوران دفاع مقدس و مستند بمباران ستاد پشتیبانی جنگ در شهرستان دورود، از دیگر برنامه‌های اجرا شده این مراسم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها