شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۹
۲۴ عنوان برنامه به مناسبت روز قم برگزار می‌شود

قم- مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم از برگزاری ۲۴ عنوان برنامه به مناسبت روز قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، سید احمد طباطبایی‌نژاد شامگاه شنبه در نشست خبری که در خانه تاریخی یزدان پناه قم برگزار شد، گفت: ۲۳ ربیع‌الاول به عنوان سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم از سوی شورای فرهنگ عمومی استان به عنوان‌ روز قم مشخص شده است و امسال پنجمین سالی است که روز قم با برگزاری برنامه‌هایی گرامی داشته می‌شود. ۲۴ عنوان برنامه ویژه روز قم از ۱۷ مهر در این استان آغاز می‌شود و این برنامه‌ها تا سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم و در نهایت شهادت ایشان در چهارم آبان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه با برنامه‌های خود بدنبال هویت‌بخشی به قم هستیم، اضافه کرد: برنامه‌های روز قم اخیرا در شورای فرهنگ عمومی استان بررسی و به تصویب این شورا رسیده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم، افزود: نهادها و ارگان‌های فعال در حوزه فرهنگ باید ردیف ویژه ای برای روز قم ببینند و این موضوع اخیرا در شورای فرهنگ عمومی استان قم مطرح شد تا این دستگاه‌ها برای سال بعد بودجه لازم را برای برگزاری برنامه‌های روز قم پیش بینی کنند.

طباطبایی‌نژاد همچنین گفت: ویژه برنامه‌های روز قم دوشنبه هفته جاری در دانشگاه قم با حضور دانشجویان و مسئولان استان قم شروع خواهد شد و در این ایام تورهای گردشگری با هماهنگی مدارس برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین برنامه «روایت قم» در مدارس در قالب معرفی مشاهیر و رویدادهای قم و موضوع ورود حضرت معصومه(س) نیز برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم، یادآورشد: یکی از مشاهیر بزرگ قم علامه حسن زاده آملی است که همایش ملی بزرگداشت وی به عنوان «علامه ذوالفنون» با مشارکت بنیاد نخبگان ۱۹ مهرماه در قم برگزار می‌شود.

طباطبایی‌نژاد گفت: همچنین در قالب این برنامه‌ها، جشنواره ملی عکس قم برای نخستین بار به صورت ملی در حوزه عکاسی برگزار می‌شود تا از ظرفیت عکاسان کشوری برای جشنواره استفاده شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها