شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۸
تولید بیش از ۱۵۰۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس/ اثرگذاری نمایشگاه در جریان تالیف و نشر

همدان- مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران گفت: از نمایشگاه دوره یازدهم دفاع مقدس در استان قم تا به امروز، بیش از یک هزار و 500 عنوان اثر در حوزه دفاع مقدس تولید شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، علی رمضانی عصر شنبه در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و مقاومت در همدان اظهار کرد: ما امروز نگران بازدید مردم از نمایشگاه کتاب نیستیم چرا که استان همدان سرآمد حوزه کتاب دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: اگر قرار بود ده‌ها شهید به استان بیاید و پیکرها تشییع شود و فضای استان عطرآگین شود چه اتفاقی باید می‌افتاد، جز این بود که مردم برای بدرقه شهدا سنگ تمام می‌گذاشتند؟

همدان سرآمد حوزه تالیف آثار دفاع مقدس

مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به اینکه در این نمایشگاه ۱۱۰ ناشر حضور یافته و به نوعی افکار شهدا مهمان استان همدان است، افزود: همچنین استان در عرصه تولید نیز نویسندگان سرآمد و الگویی دارد.

وی ادامه داد: مردم استان همدان در جبهه‌های دوران دفاع مقدس خود را نشان داده‌اند و در ساخت باغ موزه دفاع مقدس نیز جزو اولین‌ها بوده‌اند پس ما با دلگرمی استان همدان را برای این موضوع انتخاب کرده‌ایم‌.

رمضانی با بیان اینکه از نمایشگاه گذشته که در استان قم بود، بیش از ۱۵۰۰ عنوان اثر توسط ناشران دفاع مقدس تولید شده است، گفت: این رقم در تولید کتاب دفاع مقدس آن هم در طول ۱۱ ماه اخیر، رقم قابل توجهی است.

وی تاکید کرد: تولیدات حوزه دفاع مقدس نشان می‌دهد نمایشگاه دفاع مقدس در روحیه نویسندگان برای تولید، و در  روحیه راویان برای روایت و در روحیه ناشران برای نشر آثار کاملا اثرگذاری دارد.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به اینکه امروز در نمایشگاه میزبان عناوین مختلفی هستیم که حاوی همین روحیه دفاع مقدس است، عنوان کرد: اگر در کشور روحیه ایثار و شهادت شکل گیرد، شاهد قوت بیشتری از روحیه انقلابی، مقاومت و دفاع مقدس خواهیم بود و وظیفه خودم می‌دانم از همه عزیزان تشکر کنم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها