شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۴
اعتبار مالی ساخت کتابخانه«هزینه قابل قبول مالیاتی» است

هیئت وزیران طی مصوبه‌ای ۱۰۰ درصد هزینه کرد اشخاص حقوقی در ساخت کتابخانه‌ها را به عنوان «هزینه قابل قبول مالیاتی» تلقی کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، هیئت وزیران طی مصوبه‌ای ۱۰۰ درصد هزینه‌کرد اشخاص حقوقی در ساخت کتابخانه‌ها را به‌عنوان «هزینه قابل قبول مالیاتی» تلقی کرد. این دومین مصوبه دولت در سال جاری در جهت توسعه کتابخانه های عمومی است.

به گزارش ایبنا؛ به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، هیئت وزیران در جلسه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بند یک تصویب‌نامه شماره ۳۳۰۴۹/ت ۶۱۰۶۴هــ مورخ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ را اصلاح کرد. 

بر این اساس هزینه‌کرد اشخاص حقوقی در خصوص تولید و انتشار محتوای فرهنگی و آموزشی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری، زیارتی و فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران به زبان های خارجی با هماهنگی و تأیید وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حسب مورد و ساخت فرهنگسراها، مجتمع‌های فرهنگی و هنری و کتابخانه‌ها با هماهنگی و تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به‌صورت ۱۰۰ درصد به عنوان «هزینه قابل قبول مالیاتی» تلقی می‌شود.
 
بعد از مصوبه دولت درباره استثناء‌شدن خرید خودرو برای کتابخانه سیار، این دومین مصوبه مؤثر و مستقیم دولت برای توسعه کتابخانه‌های عمومی و رفع موانع آن است که با اهتمام مجموعه وزارت ارشاد، خصوصاً وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس هیئت امنای کتابخانه‌های عمومی، به تصویب می‌رسد. به همین جهت اضافه‌شدن عنوان کتابخانه در کنار سایر مراکز فرهنگی برای استفاده از این فرصت برای توسعه کتابخانه‌های عمومی راهگشا خواهد بود.
 
با این مصوبه مسیر جدیدی برای مشارکت خیرین در راستای توسعه کتابخانه‌ها ایجاد می‌شود و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور می‌تواند به عنوان متولی مدیریت کتابخانه‌های عمومی ایران با صاحبان سرمایه، مؤسسات، شرکت‌ها و... در خصوص جلب مشارکت برای توسعه کتابخانه‌های عمومی وارد مذاکره شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها