شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶
برگزاری مسابقه شهیدشناسی در نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس همدان

همدان - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از برگزاری مسابقه شهیدشناسی در غرفه کتابخانه‌های عمومی نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، عاطفه زارعی با بیان اینکه ویژه‌برنامه‌های متعدد کتاب‌محور با موضوع دومین کنگره ۸ هزار شهید در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شده است، اظهار کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با محوریت کتاب همواره جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌های فرهنگی مجموعه دارد و انتقال پیام شهدا به جامعه به ویژه نسل کودک و نوجوان جزو اولویت‌هاست.

وی با بیان اینکه با آغاز ویژه‌برنامه‌های کنگره ۸ هزار شهید استان، توجه به برنامه‌های فرهنگی با هدف ترویج سیره شهدا با قوت بیشتری دنبال شد تأکید کرد: کتابداران و کارشناسان اداره کل کتابخانه‌‌ها تلاش کردند اعضا به ویژه کودکان و نوجوانان را بیش از پیش در این برنامه‌ها مشارکت داده و ارتباط دو سویه برقرار شود. 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه در این مدت بیش از ۸۰ عنوان برنامه فرهنگی برنامه‌ریزی و اجرا شده اظهار کرد: با توجه به کمیت و کیفیت قابل توجه ادبیات پایداری در کشور و به ویژه استان همدان نمایشگاه‌های کتاب با موضوع دفاع مقدس در کتابخانه‌ها به منظور آشنایی هر چه بیشتر اعضا برپا شده است.

وی افزود: جمع‌خوانی، روایتگری، معرفی، رونمایی و نقد و بررسی کتاب‌های حوزه دفاع مقدس به ویژه شهدای هر محله و هر شهر در کتابخانه‌های عمومی استان همدان برگزار شده و همچنان نیز ادامه دارد.

زارعی تأکید کرد: نویسندگان، شخصیت‌ها، راویان دفاع مقدس چون حمید حسام، بهناز ضرابی‌زاده، ایران ترابی، سید میثم موسویان و ... در کتابخانه‌های عمومی استان همدان حضور داشته و نسبت به تبیین و معرفی آثار خود و بازگویی خاطرات برای اعضا اقدام کردند. 

وی گفت: از ابتدای تابستان گذشته کارگاه نویسندگی خلاق با حضور بهناز ضرابی‌زاده، نویسنده شاخص حوزه ادبیات پایداری در کتابخانه مرکزی همدان برپا شده و همچنان با حضور نوجوانان ادامه دارد. 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان درباره دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و مقاومت نیز گفت: غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در این نمایشگاه برقرار است که با برگزاری مسابقه شهیدشناسی درصدد هستیم افراد به ویژه نوجوانان و جوانان نسبت به شناخت شهدا انگیزه بیشتری پیدا کنند. 

وی اظهار کرد: در این غرفه فعالیت‌های فرهنگی متنوعی به ویژه برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده و خدمات کتابخانه‌های عمومی نیز به بازدیدکنندگان معرفی می‌شود. 

زارعی تأکید کرد: در سیره شهدای استان همدان توجه به کتاب و کتابخوانی و راه‌اندازی کتابخانه بسیار مورد توجه بوده به طوری که برخی از شهدای استان در راه‌اندازی کتابخانه و امانت دادن کتاب فعال بودند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها