پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۲
عزم دولت در حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری است/ شهر جدید هنر احداث می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه دوجانبه با بانک ملی ایران با اشاره بر عزم جدی دولت بر حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری گفت: تمام بخش‌های دولت در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛  محمدمهدی اسماعیلی با بیان این مطلب، افزود: چند هزار واحد مسکونی با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی در این شهر برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه احداث خواهد شد.
 
وی ادامه داد: امروز یک تفاهم‌نامه ۵ جانبه در دولت منعقد و با این تفاهم نامه ۱۸۰ میلیارد تومان به دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور واریز می شود.
 
این مقام مسئول با اشاره به تصمصم دولت بر ارائه ارز ارزان قیمت برای زائران افزود: علاوه بر اعزام ۸۰۰ تا یک میلیون نفر به حج عمره، کاروان‌های زیارتی سوریه با اولویت دانشجویان راه اندازی خواهد شد.
 
اسماعیلی با اشاره به احداث شهر هنر گفت: چند هزار مسکن ویژه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه احداث خواهد شد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بانک ملی نماد حاکمیت کشور در حوزه مالی و یکی از مهمترین و پرسابقه ترین بانک‌های کشور است.
 
اسماعیلی با اشاره به خودکفایی در حوزه تولید کاغذ گفت: امسال ۱۰۰ درصد کتب مدارس با کاغذ ایرانی تولید شده است که یکی از حامیان مهم این حوزه بانک ملی بوده است.
 
وی افزود: نگاه فرهنگی بانک ملی و کمکی که به حوزه فرهنگ و هنر داشت نقش موثری در برگزاری نمایشگاه کتاب که مایه افتخار همه مردم ایران شد، داشت.
 
اسماعیلی ادامه داد: وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی یک وزارتخانه پر رویداد است که به عدد تمام روزهای سال رویدادهایی در حوزه‌های مختلف دارد.
 
وی گفت: مردم ما کاملا مردم فرهنگی هستند و در تلاش هستیم تا عدالت فرهنگی که شعار دولت سیزدهم است، را در کشور اجرایی کنیم.
 
در این جلسه نجارزاده مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: این بانک با ۹۵ سال سابقه و و با ۵۲ میلیون مشتری، بانک دولت و مردم است.
 
وی با اشاره بر اهمیت و جایگاه فعالیت‌های فرهنگی و هنری افزود: بانک ملی در رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری به ویژه در حوزه تولید و خودکفایی کاغذ حضور داشته است.
 
مدیرعامل بانک ملی ادامه داد: این بانک آماده همکاری با وزارت فرهنگ با هدف صدور کارت اعتباری مدیریت شده برای فروشگاه ها و مراکز فرهنگی و هنری و استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات در این حوزه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها