سه‌شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۲
تقویت و توسعه روابط فرهنگی ایران و کویت ضروری است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به منظور حضور در دوازدهمین اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی به قطر سفر کرده است، در دیدار با دبیرکل شورای فرهنگ کویت بر تقویت و توسعه روابط فرهنگی دو کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، محمدمهدی اسماعیلی در دیدار با محمد خالد الجسار دبیرکل شورای فرهنگ و هنر و ادبیات کویت گفت:بین ایران و کویت روابط عمیق، تاریخی و برادرانه وجود دارد و در این راستا تقویت همکاری های فرهنگی بین دو کشور ضروری است.
 
وی افزود: در ایران سالانه جشنواره ها و رویدادهای مختلف بین‌المللی در حوزه فرهنگی برگزار می‌شود و کویت می‌تواند در این رویدادها فعالانه شرکت کند.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت‌های مشترک کشورهای اسلامی بیان کرد: جایزه جهانی ادبیات فلسطین که توسط اتحادیه‌های ادبی و فعالان فرهنگی جهان اسلام برگزار می‌شود، فرصتی برای همگرایی کشورهای اسلامی در حوزه ادبی است.
 
در این دیدار  محمد خالد الجسار، دبیرکل شورای فرهنگ و هنر و ادبیات کویت با اعلام آمادگی برای شرکت در رویدادهای فرهنگی و هنری بین المللی کشورمان گفت: ایران کشور برادر ما است و از ابتدای تاسیس دولت کویت با ما دوستی داشته است و آماده‌ایم تا سطح روابط فرهنگی را ارتقا دهیم.
 
به گزارش ایبنا؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این دیدار ولید محمد السیف، دبیر کمیته میراث آیسسکو نیز حضور داشت و بر اهمیت ثبت اماکن تاریخی ایران در مرکز میراث آیسسکو به‌عنوان میراث جهان اسلام تاکید کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها