سه‌شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۹
داستانی درباره  گلخانه‌ای پر از رازهای قدیمی

«فصل پیچ امین‌الدوله» داستانی درباره فقدانی جان‌فرسا، حقایقی انکارناپذیر و گلخانه‌ای پر از رازهای قدیمی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مری الن تایلر در رمان «فصل پیچ امین‌الدوله» این گونه روایت کرده که پس از مرگ پدر، ازدواجی ناموفق و چندین سقط جنین، لیبی مکنزی احساس تنهایی می‌کند. زندگی جدید او به عنوان یک عکاس مراسم عروسی، هدفی برایش ایجاد کرده است و حواس پرتی از اندوه عمیقش نیز محسوب می‌شود. زمانی که به عنوان عکاسی عروسی در ملک تاریخی ودمونت استخدام شد، لیبی با صاحب ملک، الین گرانت آشنا می‌شود. الین به امید بازگشایی ودمونت برای بازدید عموم کولتون ریس جوان را استخدام کرده تا به بازسازی ملک کمک کند و از لیبی می‌خواهد از این روند عکس بگیرد لیبی بلافاصله جذب گخانه قدیمی می‌شود که پوشیده از پیچک‌های سبز است.

همان طور که لیبی با ساکنان ملک بیشتر آشنا می‌شود، از نظر احساسی شهامت جست‌وجو در دفتر پدرش را پیدا می‌کند. آنجا نامه‌ای می‌یابد که همه دانسته‌هایش را درباره والدینش، خودش و ملک ودمونت عوض می‌کند. نسل‌ها راز زیر درخت مو در گلخانه قدیمی پنهان شده و این به لیبی بستگی دارد که تمایلی به میوه‌های متولد شده از بذرهای به مدت طولانی دفن شده داشته باشد یا نه.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «لیبی خواب دختر بچه ای را دید. قبلاً هم خوابش را دیده بود. مثل قبل، شکم دختر کوچولو را بوسیده بود و عطر ضعیف شیر شیرین را استشمام کرده بود. بینی‌اش را به پیراهن نخی نازک کوچکش مالیده بود. موهایش در دست‌های کوچک مشت شده‌اش بودند و تا زمانی که مادر و کودک از شادی مطلق به خنده افتادند، دخترک موهایش را می‌کشید. لیبی به فکر فرو رفت. کوچولو، تو در آینده کی می‌شی؟»

انتشارات آریابان اخیرا این کتاب را با ترجمه فیروزه مهرزاد در 411 صفحه و با قیمت 330 هزار تومان عرضه کرده است.
 
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها