سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۸
کارگاه‌ تخصصی شبکه کتاب بسیج در بندرعباس برگزار شد

هرمزگان- جانشین معاون فرهنگی و هنری سپاه امام سجاد علیه السلام گفت:  در بزرگترین گردهمایی فعالان فرهنگی هرمزگان، کارگاه تخصصی شبکه کتاب بسیج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، سرهنگ  عبدالحمید محمودی راد از برگزاری بزرگترین گردهمایی فعالان فرهنگی استان گفت و افزود: هدف از این رزمایش بزرگ، ایجاد شبکه فعالان عرصه فرهنگ و هنر بسیج و تعامل و ارتباط بیشتر به منظور تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سطح استان و شهرستان‌ها که مزین به نام شهید مصطفی صدرزاده است.

وی در ادامه از نقش اثر گذار شبکه فرهنگی بسیج در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم پرداخت و ادامه داد: روح بیانیه گام دوم با وجود مباحثی مانند خودباوری، تمدن سازی و… بر اساس مباحث فرهنگی است.

وی اضافه کرد: در این دوره، کارگاه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف بسیج در قالب شبکه سرود بسیج، تئاتر، روشنگران فرهنگی، عملیات تبلیغی، کانون‌های فرهنگی جوانان، جمعیت بسیج، شبکه مدیریت فرهنگی تفرج‌گاه‌ها در بسیج، شبکه کتاب بسیج، مراکز آفرینش‌های فرهنگی هنری، اکران فیلم و کنشگران رسانه‌ای بسیج برگزار شد و اعضای شبکه به تبادل نظر، پیرامون تقویت  جبهه‌ فرهنگی استان پرداختند.

شهید مصطفی صدرزاده، ۱۹ شهریور سال ۶۵ در شهرستان شوشتر استان خوزستان به دنیا آمد. در ۱۱ سالگی به همراه خانواده به استان مازندران نقل مکان کرد و پس از دو سال، همراه خانواده در شهرستان شهریار استان تهران ساکن شد.

سال ۸۷ وارد حوزه شد و حدود ۴ سال درحوزه علمیه امام جعفرصادق(ع) تهران درس خواند. سپس در رشته ادیان و عرفان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز تحصیل کرد.

احترام به بزرگترها و مهربانی با کودکان و دست بوسی کوچکترها نسبت به بزرگترها سنتی بود که شهید صدرزاده در مسجد محله رسم کرده بود.

او سال ۹۲ راهی سوریه شد و با داشتن چندین مجروحیت، دست از امر به معروف و نهی از منکر برنداشت و مقاومت در برابر ظلم را سرلوحه کار خود قرار داد.

صدرزاده در میدان رزم به شیر بیشه فاطمیون معروف بود. سیدمصطفی صدرزاده روز قبل از شهادت به دوستانش گفته بود که با یک گلوله شهید می‌شود و عاقبت در اول آبان سال ۹۴ در عملیات محرم در روز تاسوعا در مبارزه با تروریست‌های تکفیری در حومه حلب به شهادت رسید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای بهشت رضوان شهریار به خاک سپرده شد.

گردهمایی فعالان فرهنگی هرمزگان بیست و یکم شهریورماه در دانشگاه آزاد واحد بندرعباس برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها