سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۴
کتاب آثار منتخب سوگواره ملی عکس مسیر رضا(ع) در مشهد رونمایی شد

خراسان‌رضوی - هم‌زمان با آیین اختتامیه نخستین دور از سوگواره ملی عکس «مسیرالرضا(ع)» از کتاب آثار منتخب این سوگواره رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در مشهد، همزمان با فرارسیدن دهه آخر ماه صفر و روز شهادت امام‌رضا (ع) دوشنبه شب اختتامیه سوگواره ملی عکس مسیر الرضا(ع) با موضوع «زائران پیاده» در محل موسسه فرهنگی قدس مشهد برگزار و از کتاب آثار برگزیذه این رویداد نیز رونمایی شد. 

دبیر سوگواره ملی عکس مسیرالرضا(ع) در این رویداد گفت: امسال تمام توجه ما در این سوگواره به عکاسی مستند در حوزه «زیارت» به منظورِ برجسته‌سازی این فرهنگ خاص و ویژه بود چراکه این موضوع تاکنون کمتر مورد توجه جشنواره‌ها، مسابقات و عکاسان قرار گرفته است.

وحید بیات با بیان اینکه 642 اثر از 76 عکاس از سراسر کشور به این جشنواره رسید، اظهار کرد: پس از انجام داوری‌های تنگاتنگ، 40 عکس از 24 عکاس از مشهد و دیگر شهرها انتخاب شدند. که 3 اثر برگزیده و 5 اثر شایسته قدردانی معرفی شدند. 

او با اشاره به موضوعات این رویداد گفت: همه خادم الرضاییم، زائران پیاده و زائران کوچک موضوعات نخستین دور از این سوگواره بودند که به ترتیب به موضوعات خدمت رسانی به زائران پیاده در مسیر‌های منتهی به مشهد، نمایش خیل عظیم عاشقان امام رضا (ع) و حضور کودکان در پیاده‌روی ایام شهادت امام رئوف می‌پرداختنذ.

دبیر سوگواره ملی عکس مسیرالرضا(ع) در خصوص چاپ کتاب آثار برگزیده این رویداد گفت: این اتفاق ارزشمند نیز طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده از هفته‌ها قبل با هم‌فکری شورای سیاست‌گذاری و هیات داوران سوگواره رقم خورد تا باعث ماندگاری این آثار باشد.

به گزارش ایبنا؛ در انتهای این رویداد رونمایی از کتاب آثار منتخب این رویداد رقم خورد و پس از آن برگزیدگان این سوگواره معرفی شدند.

همچنین اینکه نمایشگاه آثار سوگواره ملی عکس مسیرالرضا(ع)  از شب گذشته، در سالن موزه مؤسسه فرهنگی قدس به‌مدت یک هفته در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها