شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۶
«تشنه لبان‌» به وقت کتاب کانون‌های خوزستان می‌رود

خوزستان-معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از معرفی کتاب« تشنه لبان »، هم‌زمان با نزدیک شدن به اربعین حسینی در قالب پویش ملی کتاب‌خوانی «به وقت کتاب» در تمامی مراکز کانون استان خوزستان خبر داد.

بهرام یارزاده دهکردی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران( ایبنا) در اهواز، اظهار کرد: کتاب «تشنه‌لبان» نوشته حمید گروگان از آثار منتشر شده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است؛ که در آن وقایع کربلا و حماسه آفرینان عاشورا با ذکر نام و شیوه شهادت و شرح مطالب بیان شده است. 

دهکردی گفت: حمید گروگان در کتاب «تشنه لبان» با جست و جو در گذشته یاران و نقل تاریخی، تصویری روشن از آن‌ها ارائه می‌دهد و وقایع گذشته، حال و آینده را تحلیل و بررسی کرده و با استفاده از نخبگی خاص و اندیشه‌ای هدفمند از دل عاشورا الگوسازی می‌کند.

وی یکی از ویژگی‌های مهم این کتاب را رجوع نویسنده به معتبرترین منابع تاریخ عاشورا دانست و عنوان کرد: نویسنده کتاب  حوادث این روز بزرگ را با دقت و جزء به جزء در کتاب «تشنه لبان» روایت کرده است.

وی ادامه داد: مخاطب با خواندن کتاب تشنه لبان ، نبرد اصحاب سالار شهیدان با سپاه کفر را برای خود تصویرسازی کرده و از مشاهده دلاوری‌های شهیدان کربلا به وجد آمده و بر مصیبت وارد شده به خاندان گرامی پیامبر اشک می‌ریزد.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری خوزستان، امام حسین علیه السلام را  یکی از نادرترین اسوه‌های بشری دانست و تأکید کرد: امام شهیدان یکی از صحنه‌های غیرقابل باور و شگرف انسانیت و معبودیت محض را در تاریخ خلق کرده است.

​​​​​​دهکردی افزود:  برهمین اساس تبیین یا رساندن واقعیت واقعی کربلا، تکلیف عظیمی است که بر دوش خواص جامعه قرار دارد تا بتوانند ذهن و دل‌های مردم را اشباع و سیراب کنند؛ چرا که عاشورا یک حادثه نیست، یک تفکر توأم با عمل است که منبع ارزشمندی برای آموزش اخلاق و الگوگیری در زمینه های مختلف انسانی است.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها