شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۶:۳۲
هفتمین سوگواره ادبی بر آستان جانان  در مرز چذابه برگزار شد

خوزستان - هفتمین سوگواره ادبی بر آستان جانان در موکب مردم شوشتر در مرز چذابه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اهواز ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان عصر جمعه در موکب شوشتر در مرز چزابه در هفتمین سوگواره ادبی برآستان جانان بیان کرد: هنرمندان  و اصحاب فرهنگ و رسانه با فکر، هنر، خلاقیت و توانایی  که خدواند به آن‌ها بخشیده پای کار اربعین حسینی و زائران هستند.

 مجید منادی با اشاره به استقرار موکب‌های اداره ارشاد در کل سطح استان و در پایانه‌های مرزی چذابه  گفت: این موکب ها با محوریت کار فرهنگی، هنری و رسانه‌ای شکل گرفته است.

 منادی دور هم جمع کردن هنرمندان و نشان دادن ارادت‌ به امام حسین (ع)، را از جمله اهداف اصلی راه‌اندازی موکب در مرز چذابه بیان کرد و افزود: دور هم جمع کردن هنرمندان و نشان دادن ارادت‌ به امام حسین(ع)،  عاشورا و مفاهیم دینی با زبان هنر،  یکی از اصلی‌ترین اهداف راه‌اندازی موکب اداره کل ارشاد خوزستان است.

​​​وی زبان هنر را  زبان مشترک تمام دنیا عنوان  کرد و گفت: بی شک از طریق زبان هنر می‌توان اربعین و پیام معنوی آن را به جهانیان ابلاغ کرد.

در این همایش شاعران آخرین سروده‌های خود را در موضوع نهضت عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین (ع) قرائت کردند. اجرای زنده نقاشی توسط هنرمندان شوشتر ، مداحی از دیگر بخش‌های این رویداد ادبی بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها