جمعه ۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۱
تخصیص ۱۰۰ درصدی منابع برای مجموعه کتابخانه مرکزی بندرعباس محقق شده است

هرمزگان- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تخصیص ۱۰۰ درصدی منابع برای مجموعه کتابخانه مرکزی بندرعباس محقق شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، محمد مهدی اسماعیلی جمعه در حاشیه بازدید از کتابخانه مرکزی بندرعباس ضمن قدردانی از استاندار هرمزگان درخصوص پیگیری مجدانه تخصیص اعتبار برای تکمیل کتابخانه مرکزی بندرعباس گفت: تخصیص ۱۰۰ درصدی منابع برای مجموعه کتابخانه محقق شده است.

وی افزود: کتابخانه مرکزی بندرعباس نیازمندی‌هایی در بخش تجهیزات سرمایشی دارد که در هفته جاری تلاش خواهیم کرد در تهران آن‌ها را تامین کنیم‌ و تمام تلاش ما این است که این مجموعه آبرومند و در شان مردم هرمزگان به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه این پروژه بیشترین اعتبارات را در استان دریافت کرده است، عنوان‌کرد: بحث‌های محوطه‌سازی نیز قرار است با دستور استاندار هرمزگان در اسرع وقت انجام شود.

کتابخانه مرکزی بندرعباس که به عنوان بزرگ‌ترین کتابخانه هرمزگان از آن یاد می‌شود، بعد از گذشت ۱۵ سال از آغاز به کار آن، هنوز به بهره برداری نرسیده است. این طرح زیربنایی که در پارک جنگلی نخل ناخدا بندرعباس واقع شده، در پنج طبقه شامل بخش‌های کودک، هرمزگان‌شناسی، مخزن جامع کتاب، نابینایان و ناشنوایان، پژوهشگران و محققان، نگهداری کودکان‌، سالن مطالعه و  ... است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها