جمعه ۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۷
اربعین کلیدواژه پیروزی انقلاب در دوران خفقان پهلوی بود

هرمزگان- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اربعین کلید واژه پیروزی انقلاب در دوران خفقان پهلوی بود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نماز جمعه بندرعباس با سپاس خدا و ابراز خرسندی از اینکه در ماه صفر در خدمت مردم خوب بندرعباس است گفت: امروزه اربعین صرفا آیین مذهبی و شخصی نیست.

محمد مهدی اسماعیلی افزود: امروز حرکت اربعین فقط مختص مسلمانان نیست بلکه صدها عاشق و دلشیفته ابا عبدالله الحسین (ع) از کشورهای دیگر نیز در این مراسم شرکت می‌کنند همچنین اربعین یک حرکت تمدنی است و انقلاب اسلامی ما محصول تاسوعا، عاشورا و اربعین ها است و اربعین کلید واژه پیروزی انقلاب اسلامی در دوران خفقان پهلوی بود و هر جا نام اربعین خیزش و رویش ایجاد کرد.


وی ادامه داد: ما در هفته دولت قرار داریم و یاد و خاطره دو شهید بزرگ رجایی و باهنر و دیگر شهدای انقلاب را گرامی می‌داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در دولت انقلابی و مردمی یک مرد بزرگ و ولایت مدار مسئولیت اجرایی کشور را بر عهده گرفته است و وی موانع و مشکلات کشور به ویژه تحریم های دشمن را با تدبیر خاص خود خنثی کرد.

او اضافه کرد: امروز ما عضو اتحادیه شانگهای هستیم که کشورهای مهم آسیایی در آن عضو هستند و رشد اقتصادی بالا به همت جوانان ایرانی بدست آمده است و جنگ ترکیبی در سال اول دولت برای زمین زدن مردم ایران شکل گرفت اما به همت این دولت بزرگ و یاری خداوند این اتفاق نیز خنثی شد.

وی افزود: در بخش فرهنگی دشمن تلاش کرد تا بین صفوف ملت ایجاد شکاف و گسست نماید اما با رهبری مدبرانه رهبر انقلاب ما پیش رفتیم.

این مقام عالی وزارت بیان کرد: زیرساخت های فرهنگی استان هرمزگان در حال آماده شدن و بهره برداری است و جهش بسیار خوبی در این استان شاهد هستیم که این به همت استاندار زحمت کش و پرتلاش است و وی از استانداران نمونه کشور هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان از همه مردم هرمزگان و امام جمعه و استاندار تقدیر و تشکر کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمعه 3 شهریور ماه به همراه هیات همراه به استان هرمزگان سفر کرد و در ادامه برای شرکت در یازدهمین سوگواره نوحه‌های نشسته محلی به روستای کنار ترش شهرستان میناب عازم  شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها