سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۹
کتاب گویای «رسا» منتشر شد

کتاب گویای «رسا» در دو جلد تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرارگرفته است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب گویای «رسا» به نویسندگی علی هاشمی و به تهیه‌کنندگی تینا میرکریمی و صداپیشگی سید محمد اطهری و مهیار ستاری در دو جلد، جلد اول ۲۱۷دقیقه و جلد دوم ۲۴۴ دقیقه تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

کتاب رسا خاطرات قدرت‌الله میرزایی مدیر گروه مهمات‌سازی سپاه ناحیه اصفهان در دوران دفاع مقدس را در ۸ سال جنگ ایران و عراق روایت می‌کند. این کتاب در واقع تاریخ شفاهی قدرت‌الله میرزایی و به صورت پرسش و پاسخ تنظیم شده است. کتاب رسا روایت‌گر بخشی از مجاهدت‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی قدرت‌الله میرزایی، در سال‌های پیش از پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس است.

در واقع کتاب الگویی بر اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی است و بیان‌گر نوع نگاه و اقدامات عملی نسل انقلاب و فرزندان خمینی کبیر است که با احساس تکلیف الهی، در راه دفاع از انقلاب و دفع تجاوز به میهن اسلامی، تلاش و جان‌فشانی بی‌مانندی از خود نشان دادند.

قدرت‌الله میرزایی بنا بر توانمندی‌ها، علایق و آرمان‌های شخصی، عمدتاً در حوزه‌ تعمیر، بازسازی و تولید سلاح و مهمات مورد نیاز رزمندگان اسلام، با استفاده از منابع و امکانات داخل کشور، فعال بوده است. وی بنیان‌گذار تعمیر سلاح در سپاه است.

از این‌رو، این کتاب دربردارنده‌ نکته‌ها و اطلاعات مهمی در خصوص نقش و تأثیر جنگ تحمیلی در ایجاد و توسعه و تقویت زیرساخت‌های فنی و صنعتی کشور، برای کسب توانمندی در راستای رفع نیازهای جبهه و جنگ است.

کتاب رسا هفت فصل دارد؛ در فصل نخست به کودکی قدرت‌الله میرزایی، در فصل دوم و سوم به موضوع دفاع از انقلاب و دفاع سرزمینی و در فصل چهارم و پنجم هم به دفاع صنایعی و دفاع از صنعت پرداخته است. علی هاشمی، نویسنده کتاب حاضر، قدرت‌الله میرزایی را یک فرد صنعتگر، یک مدیر جهادی و یک فعال اقتصادی موفق معرفی می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها