یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱
بخش‌های مختلف شهرداری حامی جایزه داستان تهران شده‌اند

مجید قیصری، دبیرعلمی پنجمین دوره جایزه داستان تهران گفت: خوشبختانه شرکت‌ها و نهادهای مختلف زیرمجموعه شهرداری حامی جایزه داستان تهران شده‌اند و مشکلی در تأمین منابع جاری و جوایز برگزیدگان نداریم.

مجید قیصری، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) با اشاره به اینکه در پنجمین دوره جایزه داستان تهران برای نخستین‌بار بخش روایت‌نویسی نوجوانان به بخش‌های داستان کوتاه و ناداستان افزوده شده است، عنوان کرد: مراسم اختتامیه روز 14 مهر برگزار می‌شود و در بخش‌های اصلی داستان و ناداستان به ترتیب به نفرات اول تا سوم علاوه بر تندیس جشنواره مبالغ 400 میلیون ریال، 200 میلیون ریال و 100 میلیون اهدا می‌شود. همچنین در بخش نوجوان به نفرات اول تا سوم علاوه بر تندیس مبالغ 200 میلیون ریال، 100 میلیون ریال و 50 میلیون ریال تعلق می‌گیرد.

دبیرعلمی پنجمین دوره جایزه داستان تهران با تأکید بر اینکه تداوم این جایزه می‌تواند در معرفی و تبیین نگاه نویسندگان مختلف از قشرهای دانشجو، مهاجر و ساکنان بومی تهران مؤثر باشد، افزود: رمز اعتبار و اثرگذاری هر جایزه ادبی تداوم آن در دوره‌های منظم یک یا دو ساله و در ادامه تحلیل و چاپ آثار است. خوشبختانه بخش‌های مختلف زیرمجموعه شهرداری نیز از این جایزه حمایت کرده‌اند و علاوه بر اختصاص جایزه بخش‌های اصلی، شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه به صورت مجزا به دو اثر برگزیده با موضوع مترو جایزه 50 میلیون ریالی اعطا می‌کند. اداره‌کل آموزش‌های شهروندی نیز جوایزی را برای آثاری با موضوع شهروند متعالی و آپارتمان‌نشینی درنظر گرفته و مجموعه برج میلاد نیز جوایزی مجزا برای برگزیدگان با موضوع برج میلاد اختصاص داده است.
 
وی تأکید کرد: در شرایطی که برخی از جوایز و جشنواره‌های بزرگ در حوزه ادبیات از جمله جشنواره ملی داستان رضوی «کبوتران حرم» با مشکلات مالی و تأخیر در پرداخت حق داوری و جوایز برگزیدگان مواجه هستند حمایت خوب شهرداری و بخش‌های زیرمجموعه فرصتی مغتنم برای جایزه داستان کوتاه تهران به شمار می‌رود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها