یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳
همایش ملی ادبیات کودک پاییز برگزار می‌شود

فارس- رئیس دانشگاه شیراز از برگزاری همایش ملی ادبیات کودک در پاییز ١۴٠٢ خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در شیراز، محمد موذنی ظهر یکشنبه در نشستی خبری به تشریح وضعیت این نهاد علمی و آموزشی پرداخت.

رئیس دانشگاه شیراز در پاسخ به پرسش خبرنگار ایبنا درباره دلایل برگزار نشدن همایش ملی ادبیات کودک در اردیبهشت‌ماه گفت: این همایش با عنوان ادبیات کودک و خانواده در سال تحصیلی جدید دانشگاه برگزار خواهد شد.

وی همچنین به جایگاه دانشگاه شیراز در نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی اشاره کرد و گفت: بعضی وقت‌ها در رتبه‌بندی‌ها ممکن است نام دانشگاهی نباشد این لزوما به معنای افت علمی آن دانشگاه نیست زبرا ملاک‌ها در نظام‌های رتبه‌بندی مختلف است.

رئیس دانشگاه شیراز با این حال اعلام کرد که در بین دانشگاه‌ها ارتقا داشتیم و جایگاه آن در حال بهبود است.

موذنی با بیان اینکه در نظام رتبه‌بندی  «لایدن» دانشگاه شیراز جایگاه ۴٧٩ را کسب کرده است، افزود: دانشگاه شیراز در نظام  «نیچر ایندکس» در میان دانشگاه‌های ایران جایگاه اول را به دست آورد.

رئیس دانشگاه شیراز از تعداد مقالات علمی منتشر شده از سوی دانشمندان این نهاد علمی در سال ٢٠٢٢ نام برد و گفت: دانشگاه شیراز در پایگاه «اسکوپوس» ١٧٩۴ مقاله داشت و در پایگاه ISC، ٣۶٧ مقاله از دانشمندان دانشگاه شیراز منتشر شد.

به گفته موذنی، مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز به دنبال تبدیل ایده به ثروت است و از صفر تا صد آن در این مرکز فراهم شده است.

رئیس دانشگاه شیراز اعلام کرد: در سال جاری ٣ عنوان کتاب توسط پژوهشکده تحول علوم انسانی دانشگاه شیراز منتشر شد. این آثار تالیف دکتر سعید زاهد زاهدانی و سیدمحمدرضا تقوی، مسئول پژوهشکده است.

موذنی گفت: از هر ۱۰ پایان نامه ۹ مورد در مورد بافت تاریخی شکل گرفته است.

به گفته رئیس دانشگاه شیراز، موزه نارنجستان از دیروز بازگشایی و فعالیت آن از سر گرفته شد. بازدید شبانه از اماکن گردشگری می‌تواند به عنوان یک پیشنهاد در نظر گرفت، در باغ ارم ۶۰ باغبان فعال هستند که اگر بخواهیم زمان را افزایش دهیم باید تعداد باغبانان را افزایش داده و باید دید آیا گردشگر استقبال می‌کند؟

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها