یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۷
کارگاه داستان نویسی در بندرعباس برگزار شد

هرمزگان- مسئول واحد هنر و ادبیات پیشرفت حوزه هنری استان هرمزگان از برگزاری کارگاه سه روز داستان نویسی در بندرعباس خبرداد گفت: هدف این برنامه خلق داستان‌های بومی و اقلیمی عنوان کرد.

مسئول واحد هنر و ادبیات پیشرفت حوزه هنری استان هرمزگان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، از برگزاری کارگاه داستان نویسی حضوری سه روز در بندرعباس خبر داد و گفت: این کارگاه با محوریت داستان بومی و اقلیمی برگزار شد.

مریم بهرنگ فر افزود: آخرین روش‌های داستان نویسی، توجه دادن نویسندگان به زیست بوم و ظرفیت‌ها، اقلیم و داده‌ها و ایده‌های بومی و چگونگی دریافت موضوع از رویدادهای روزانه و تبدیل سوژه‌ها و ایده‌ها به خلق یک اثر فاخر ، مطالعه آثار بومی و شخصیت پردازی در داستان، عناصر داستان، خلاقیت و تخیل در داستان پردازی برخی از سرفصل های این کارگاه نویسندگی بود.

وی ادامه داد: این مجموعه کارگاه‌ها از ۴ ماه پیش به صورت مجازی و حضوری آغاز شده و تا مهارت افزایی کامل نویسندگان نوجوان و جوان ادامه می یابد.

این نویسنده حوزه دفاع مقدس گفت: این کارگاه در دو سطح مبتدی و پیشرفته با هدف خلق داستان‌های بومی و اقلیمی برگزار شد و همچنین در این جلسات موضوعاتی مرتبط با پیشرفت در استان هرمزگان، کتابخوانی، نمایش فیلم‌های مستند با موضوع پیشرفت و مباحث بومی و اقلیمی انجام شد.

این شاعر آئینی در پایان گفت: این کارگاه، شنبه شب ۲۸ مرداد ماه در سالن همایش های حوزه هنری هرمزگان با مدرسی معصومه امیرزاده نویسنده و مدرس ادبیات داستانی به پایان رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها