یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۲
رونمایی از کتاب «خیابان ویلا» به روایت علیرضا عالم‌نژاد

کتاب «خیابان ویلا» به روایت علیرضا عالم‌نژاد در شب‌های بخارا رونمایی می‌شود. این کتاب به تاریخچه و روایت از این خیابان تاریخی اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ششصد و هشتاد و نهمین شب از سلسله شب‌های بخارا به مناسبت انتشار کتاب «خیابان ویلا» به روایت علیرضا عالم‌نژاد به تاریخچه و روایت از خیابان ویلا اختصاص یافته است.

این نشست با حضور احمد محیط طباطبایی، شرمین نادری، علیرضا عالم‌نژاد، فرزانه ابراهیم‌زاده، علیرضا شجاع‌نوری و علی دهباشی در ساعت 17 یکشنبه پانزدهم مرداد ۱۴۰۲ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود. همچنین از ویرایش تازه این کتاب که از سوی نشر گهگاه منتشر شده رونمایی خواهد شد.

خیابان ویلا در دوره پهلوی اول شکل گرفت و در دوره پهلوی دوم توسعه پیدا کرد و به مرور تبدیل به مرکز اتفاقات اداری، تجاری و بنگاه‌های اقتصادی می‌شود. بعد از جنگ جهانی دوم و حضور متفقین در تهران بسیاری از خارجی‌ها در خیابان ویلا ساکن شدند. تا حدود سال‌های ۱۳۱۱ و ۱۳۱۲ شمالی‌ترین خیابان تهران خیابان انقلاب بود اما با شکل‌گیری خیابان ویلا و حضور خارجی‌ها کم‌کم آژانس‌های مسافرتی در آن راه‌اندازی شدند.

در کنار آژانس‌ها هم دفاتر خدمات پروازی، رستوران‌ها و بعدها هم که فروشگاه‌های محصولات صنایع‌دستی شکل گرفتند. خیابان ویلا محل زندگی چهره‌های نامدار زیادی بود و همچنین فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی زیادی در آن تصویر‌برداری شده است. نام خیابان ویلا بعد از انقلاب به «شهید استاد کامران نجات‌اللهی» تغییر کرد.
 
شب خیابان ویلا در ساعت پنج بعد‌از‌ظهر یکشنبه پانزدهم مرداد ۱۴۰۲ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها