شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۳
سی‌و‌دومین ماهنامه آموزش فارسی به غیرفارسی‌زبان‌ها منتشر شد

سی‌و‌دومین ماهنامه خبری آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان در سه عنوان اخبار بنیاد سعدی، آموزش زبان فارسی در جهان و بنیاد سعدی در رسانه‌ها ویژه تیرماه ۱۴۰۲ منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نسخه الکترونیک «ماهنامه خبری آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان» این امکان را برای علاقه‌مندان به رویدادهای زبان فارسی در سراسر جهان فراهم کرده که با کلیک بر روی پیوند کوتاه در پایان هر مطلب، خبر اصلی را به صورت کامل در وبگاه بنیاد سعدی مشاهده کرده و بخوانند.

نخستین بخش ماهنامه با عنوان «اخبار بنیاد سعدی»، به برگزاری نشست هیئت امنای بنیاد سعدی با حضور معاون اول رئیس جمهور پرداخته است؛ دیدار مسئولان بنیاد سعدی با مدیران شبکه جام جم و اختصاص ۲۵ برنامه به ترویج زبان فارسی در این شبکه و برگزاری کارگروه‌ها مجازی بنیاد سعدی با نمایندگان بنیاد در کشورهای مختلف از دیگر مطالب مطرح شده در این بسته هستند.

در دومین بخش ماهنامه که با عنوان «آموزش زبان فارسی در جهان» تهیه شده ، به فعالیت رایزنی‌های فرهنگی و نمایندگان بنیاد سعدی در امر آموزش و گسترش زبان فارسی در جهان می‌پردازد؛ عناوینی ازجمله «برگزاری نخستین نشست شب شعر ایران و بلغارستان»، «آغاز دوره جدید مثنوی‌خوانی در راولپندی» و «دیدار نماینده بنیاد سعدی در صربستان با چهار فارسی‌آموز از کشورهای مختلف» در این بخش قابل مشاهده هستند.

آخرین بخش ماهنامه نیز با عنوان «بنیاد سعدی در رسانه‌های دیگر» به انعکاس اخبار مربوط به فعالیت‌های بنیاد سعدی در سایر رسانه‌ها پرداخته که در ماه اخیر رسانه‌هایی چون ایرنا و ایبنا  فعالیت‌های بنیاد را انعکاس داده و در مسیر آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان قدم برداشته‌اند.

این ماهنامه با سردبیری سمیرا یافتیان، مدیر روابط عمومی بنیاد سعدی، طناز صیدی، عضو تحریریه، صدیقه بابوی، مسئول طراحی و صفحه بندی، منتشر شده است.

برای مطالعه این ماهنامه اینجا را کلیک کنید.

 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها