سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۸
تعمیم یادروز حافظ به هفته فرهنگی و هنری

فارس- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از تعمیم یادروز حافظ به هفته فرهنگی هنری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در شیراز، چهارمین نشست استانی ستاد هماهنگی گرامیداشت یادروز حافظ شیرازی با حضور حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و احمد پهلوانیان، مدیرکل سازمان صدا و سیمای مرکز استان فارس و نمایندگانی از استانداری فارس، اداره کل میراث فرهنگی استان فارس و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز در محل صدا و سیمای مرکز فارس برگزار شد.

حمیدرضا قانعی در این نشست یکی از وجوه تمایز برنامه‌های امسال نکوداشت حافظ شیرازی را تعمیم یادروز حافظ به هفته فرهنگی - هنری حافظ شیرازی دانست و از تشکیل دبیرخانه نکوداشت در سطح ملی و تعریف برنامه های متعدد در سطح بین‌المللی خبر داد.

وی از همکاری و مشارکت جدی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور در این خصوص تشکر کرد و با اشاره به ظرفیت‌های متعدد و پرباری همچون مرکز حافظ پژوهی و اساتید مبرز در حوزه حافظ شناسی در دانشگاه شیراز بخش علمی و پژوهشی هفته فرهنگی و هنری حافظ را بسیار پربار ارزیابی کرد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی و هنری حافظ در پایتخت و با حضور میهمانان ملی و بین‌المللی اشاره کرد و تاکید کرد که مطابق سنوات گذشته مراسم اختتامیه هفته فرهنگی و هنری حافظ در شب بیستم مهرماه در جوار آرامگاه حافظ برگزار خواهد شد.

احمد پهلوانیان نیز در این نشست ‌رویکرد صدا و سیما را پوشش مناسب و هنری رویدادهای فرهنگی و هنری استان دانست و گفت: اگر فردوسی بزرگ‌پارسی‌گوی بوده است که اسطوره‌ها و پیشینه و بزرگی ایران را به بالندگی ادبی رساند، حافظ شیرازی نیز جایگاه انسانیت، مهر، عشق، حکمت و عرفان را که نیاز همه مردم جهان در همه زمان‌ها و مکان‌هاست، به بالندگی رساند؛ از این رو بشریت باید به حافظ ببالد که چون اویی، میوه‌ی درخت بشریت است.

به گزارش ایبنا؛‌ در پایان این نشست پس از بررسی پیشنهادات کارشناسان و هماهنگی‌های لازم بر فعالیت مستمر دبیرخانه ملی و ستاد استانی تاکید شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها