یکشنبه ۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲
بالغ بر 6 هزار کتاب در دسترس اعضای روشندل کتابخانه‌های مازندران است

مازندران - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با اشاره به در دسترس بودن 1500 نسخه کتاب بریل و پنج هزار نسخه کتاب گویا در بخش نابینایان و کم‌بینایان کتابخانه‌های عمومی استان، افزود: 101 روشندل در این بخش عضویت دارند و از کتاب‌های بریل و گویا استفاده می‌کنند.

سکینه خاتو مهدیان‌پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در ساری، درباره بخش نابینایان در کتابخانه‌های عمومی مازندران، اظهار کرد: سه بخش مربوط به کتابخانه نابینایان در کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های ساری، بهشهر و چالوس راه‌اندازی شده است.
 
وی با اشاره به در دسترس بودن 1500 نسخه کتاب بریل و پنج هزار نسخه کتاب گویا در بخش نابینایان و کم‌بینایان کتابخانه‌های عمومی مازندران، افزود: 101 روشندل در این بخش عضویت دارند و از کتاب‌های بریل و گویا استفاده می‌کنند.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران درباره فعالیت‌های انجام شده در بخش نابینایان و کم‌بینایان، گفت: معرفی کتاب به شکل مناسبتی، برگزاری نشست کتابخوان، ارائه خدمات کتابرانه به اعضای کم‌بینا و نابینا،  امانت حضوری، پستی و اینترنتی و از طریق ارسال لینک منابع انجام می‌پذیرد بخشی از این فعالیت‌ها است.
 
این مسئول با اشاره به آموزش خط بریل،  آموزش استفاده از تکنولوژی‌های ویژه نابینایان، نصب و راه اندازی نرم افزارهای ویژه نابینایان در تلفن همراه و لپ تاپ  بخش دیگری از خدماتی است که به نابینایان و کم‌بینایان عضو کتابخانه‌های عمومی مازندران ارائه می‌دهیم.
 
مهدیان‌پور درباره تنوع منابع در این بخش، گفت: بخشی از کتاب‌های بریل، سهمیه ارسالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است که در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد و کتاب صوتی هم توسط یکی از استان‌ها تهیه شده و در اختیار ما قرار می‌گیرد تا در دسترس نابینایان و کم‌بینایان قرار دهیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها