سه‌شنبه ۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۱
رئیس مجلس صربستان از کتابخانه ملی ایران بازدید کرد

رئیس مجلس صربستان و هیات همراه ضمن بازدید از تالار ملل و پنجره کشور صربستان در کتابخانه ملی ایران، با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ولادیمیر اورلیچ، رئیس مجلس صربستان و هیات همراه ضمن بازدید از گنجینه و منابع کتابی و غیرکتابی موجود در مخازن کتابخانه ملی، پنج کتاب ارزنده و نفیس را درباره تاریخ فرهنگی و اجتماعی این کشور به کتابخانه ملی ایران اهدا کرد.  
 
رئیس مجلس صربستان در این بازدید، نسخه‌ای از نخستین قانون اساسی کشور صربستان متعلق به قرن 19، که کتاب قانون اساسی این کشور بر اساس آن نوشته شده و کتاب تاریخچه مجلس صربستان از تاسیس تا امروز، کتاب تاریخ کلیسای منطقه کوزوو و کتابی درباره میراث فرهنگی این کشور را نیز به کتابخانه ملی ایران اعطا کرد.
 
علیرضا مختارپور، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ضمن خوش آمدگویی به ولادیمیر اورلیچ، رئیس مجلس صربستان و هیات همراه، گسترش فعالیت‌های فرهنگی دو کشور را مهم دانست و بر عملیاتی‌کردن تفاهم نامه میان کتابخانه های ملی دو کشور تاکید کرد.
 
 رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در این دیدار نسخه‌ای نفیس از دیوان حافظ را به میهمانان صربستانی اهدا کرد. در پایان ،رئیس مجلس صربستان و هیات همراه از میراث مکتوب و نفیس موجود در مخازن کتابخانه ملی ایران دیدن کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها