سه‌شنبه ۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶
«محرم در آینه آیین‌ها» برگزار می‌شود

رویداد «محرم در آینه آیین‌ها» با مروری بر مرثیه‌خوانی و مرثیه‌سرایی و آیین‌های محفلی محرم، با حضور پژوهشگران موسیقی و شعر و گردشگری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، رویداد «محرم آینه آیین‌ها» چهارشنبه چهارم مردادماه  با حضور و سخنرانی افرادی همچون محمدحسین ایمانی خوشخو ـ دبیر شورای هنر و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ، هوشنگ جاوید ـ پژوهشگر موسیقی نواحی و آیینی - و سهیل محمودی ـ پژوهشگر و نویسنده ـ با محورهای «سیر تحول مرثیه‌خوانی و مرثیه‌سرایی در ایران»، «محرم و گردشگری آئینی» و «آیین‌های محرم در محافل و مجالس تهران» در سالن همایش‌های دانشگاه علم و فرهنگ و از سوی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی برگزار می‌شود.

بنابر آنچه روابط عمومی این مرکز اعلام کرده است: این رویداد در ابعاد مختلف، ظرفیت لازم برای معرفی واقعه بزرگ تاریخی کربلا را داراست. در مجموعه ظرفیت‌های فرهنگی، اعتقادی و اجتماعی رویداد محرم در آینه آیین‌ها، بحث هنر و ارتباط آیین‌های هنری این ابررویداد می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد. همچنین از زاویه دیگر هنر، این اتفاق مهم تاریخی می‌تواند قابل شناسایی هرچه بیشتر و عرضه آن به نسل حاضر باشد، از این‌رو سخنرانان در این رویداد از زوایایی مختلف به این موضوع مهم خواهند پرداخت.

رویداد «محرم آینه آیین‌ها» از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ به میزبانی پارک ملی علوم و فناوری‌های  نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی برگزار می‌شود و حضور اصحاب فرهنگ و هنر و استادان و دانشجویان در این رویداد آزاد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها