جمعه ۲۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۶
ادبیات کودک برای بچه‌ها یک نوع پرواز است

قم- یک داستان‌نویس با بیان اینکه وقتی به جهان ادبیات ورود پیدا می‌کنیم ما را به دنیاهایی وارد می‌کند که در جهان پیرامون وجود ندارد، گفت: ادبیات کودک برای بچه‌ها یک نوع پرواز است.

محسن هجری در حاشیه برگزاری دوره آموزش شعر و داستان کودک و نوجوان «قاصدک» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، گفت: اگر بخواهم با توجه به حضور افراد در کارگاه‌های این دوره تحلیل خودم را از وضعیت دوره آموزشی «قاصدک» ارائه دهم، باید بگویم این‌ها افرادی هستند که تجربه‌های ادبی و هنری داشتند و خالی الذهن نبودند، به همین خاطر گفت‌وگو کردن و ورود به مسائل پیچیده‌تر و پیشرفته‌تر راحت‌تر بود.

وی بیان کرد: این برخورد فعال حال و هوای دیگری را به وجود می‌آورد و من در کلاس‌های خودم این را احساس کردم و تصور می‌کنم بسیاری از این دوستان که در شهرستان هستند و به خاطر نبود امکانات مظلوم واقع می‌شوند شاید در این اردوها و گردهمایی‌ها بشود به نوعی آن مظلومیت را رفع کرد.
 
هجری تصریح کرد: ادبیات کودک و نوجوان شروع آشنایی کودک با جهان ادبیات و هنر است. یعنی در واقع آن ذوق زیبایی‌شناسی کودک و نوجوان در این بخش پرورانده می‌شود.
 
این داستان‌نویس افزود: معمولا در زندگی روزمره با یکسری اتفاق‌های تکراری مواجه‌ایم ولی وقتی به جهان ادبیات ورود پیدا می‌کنیم ما را به دنیاهایی وارد می‌کند که در جهان پیرامون وجود ندارد و به نوعی کودک به دنیایی که متفاوت با دنیای موجود است ورود پیدا می‌کند. این برای بچه‌ها یک نوعی پرواز است. پرواز کردن به جهان‌هایی که در حالت عادی برای آنها ممکن نیست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها