جمعه ۲۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶
نامزدهای جایزه هوگو 2023 معرفی شدند

مجمع جهانی علمی تخیلی، نامزدهای نهایی جوایز هوگو را که هر سال به برترین کتاب‌های علمی تخیلی و فانتزی اهدا می‌شود، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از کرکاس ریویو، بر اساس این فهرست، جان اسکالزی برای «انجمن حافظان کایجو» یکی از نامزدهای دریافت جایزه هوگو در بخش بهترین رمان است. این ششمین بار است که این نویسنده در فهرست نهایی جایزه هوگو قرار می‌گیرد. او در سال 2013 برای «سرخپوشان» برنده این جایزه شد.

مری روبینت کوال، یکی دیگر از برندگان پیشین جایزه هوگو، برای «مرد یدکی» در فهرست نهایی این جوایز حضور دارد. همچنین تامسین مویر برای «نونای نهم»، سیلویا مورنو-گارسیا برای «دختر دکتر موریو»، تراویس بالدری برای «افسانه ها و لاته‌ها» و تی کینگ فیشر برای «رنج و استخوان» در فهرست نهایی جایزه هوگو در بخش رمان قرار گرفته‌اند.

کینگ فیشر همچنین برای «چه چیزی مرده‌ها را تکان می‌دهد؟» در بخش بهترین رمان کوتاه (نوولا) نامزد دریافت جایزه هوگو شده است. سی.ال. پولک برای «اگرچه آخرش را می‌دانستم»، انگای وو برای «به سوی سرزمین‌ رودخانه‌ها»، الکس ای. هارو برای «آینه رفو شده»، آدریان چایکوفسکی برای «اوگرس» و شنان مک گوایر برای «آنجا که دختران غرق شده می‌روند» دیگر نویسندگانی هستند که نامشان در فهرست نامزدهای دریافت جایزه هوگو در بخش رمان کوتاه قرار گرفته است.

همچنین نندی اوکورافور برای «آکاتا وومن»، تریسی دیون برای «رد خون»، چارلی جین اندرس برای «رویاهایی بزرگ‌تر از شکستن قلب»، نائومی نوویک برای «مستعمره‌های طلایی»، ریچل هارتمن برای «در هشیاری ابلیس» و کاترین ام. والنت برای «نفوذ ناشناخته و جنگل ظاهر شده» نامزدهای دریافت جایزه لودستار شدند که به کتابی برای نوجوانان اهدا می‌شود.

برندگان نهایی جوایز هوگو 21 اکتبر 2023 در مجمع جهانی علمی تخیلی، واقع در چنگدو چین معرفی خواهند شد.

جایزه هوگو از قدیمی‌ترین و مهمترین جوایز کتاب‌های علمی تخیلی و فانتزی است که به یاد هوگو گرنسبک، نویسنده مطرح این ژانر و بنیان‌گذار اولین نشریه علمی تخیلی جهان، نام‌گذاری شده‌است. این جایزه از سال ۱۹۵۵ هر سال از سوی مجمع جهانی علمی تخیلی وورلدکان برگزار می‌‌شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها